Штучний інтелект уже точково приходить на зміну малодосвідченим айтівцям у великих сервісних компаніях. Співрозмовники Forbes із великих представників індустрії прогнозують, що в майбутньому знайти фахівця, який уміє кодувати без ШІ, буде складно. Який ризик для джунів втратити роботу через поширення технології?
Найбільша за виторгом українська ІТ-компанія SoftServe скоротила час розробки софту на 20% завдяки генеративному штучному інтелекту. Технологію використовують команди на девʼяти пілотних проєктах на кінець квітня 2024-го. У планах – сотня клієнтських проєктів на 1000 фахівців до кінця 2024-го.
ШІ-інструменти навчилися швидко генерувати програмний код. «Через пʼять років не буде більше людей, які програмують», – вважає Емад Мостак, генеральний директор ШІ-компанії Stability AI. Іноді всі задачі джунів та мідлів дійсно можуть перекривати нові інструменти та програми, говорить керівник центру компетенції з науки про дані в Ciklum Денис Осіпенко.
У SoftServe та Ciklum використовують інструменти Copilot та Code Whisperer для пришвидшення написання коду. Фахівці Epam використовують ШІ-платформу для створення застосунків DIAL.
Як технологія трансформує професію айтівця?
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.