Інформація про EPAM Systems

Виторг: 20,2 млрд грн (2022 рік), IT

EPAM Systems
Прибуток: 3,4 млрд грн (2022 рік)
61 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Рік заснування в Україні
2005
Власник
EPAM Systems Inc.
Кількість працівників
11 500
Річний приріст виторгу
29%
Керівник HR
Наталія Колядко
Чиста середньомісячна винагорода (2020)
29 975 грн
Центральний офіс
Київ
Показник work-life balance
89%
Кількість вакансій на 2022 рік
200
Кількість працівників, які повернулись із лав ЗСУ
40
СЕО
Степан Мітіш

25 найкращих роботодавців для ветеранів

В EPAM зробили фокус на підготовці колег. Експерти з команди Veteran Hub, ГО «Форпост» та психологи проводили вебінари для people-партнерів, лідерів та команд загалом.

Зусилля виявилися недаремними. Тестувальник компанії Юрій Лихва, що повернувся пʼять місяців тому, переконаний: головну роль у адаптації зіграв менеджер. Він залишався на звʼязку з Юрієм під час служби, допоміг повернутися до роботи, провів через бюрократичні проблеми, підібрав навчання. «І на фронті, і після демобілізації важливе відчуття підтримки», – каже тестувальник.

Вдалими рішеннями директорка з розвитку талантів Наталя Колядко називає портал, де зібрано корисні для ветерана ресурси, та впровадження вітального листа, у якому – основні новини EPAM за час відсутності ветерана. Основна несподіванка – не всі одразу хочуть доєднатися до внутрішньої спільноти ветеранів. «З 40 ветеранів лише декілька готові активно приділяти цьому увагу, – каже Колядко. – Решта зізнаються, що наразі для них актуальні реабілітація або відпочинок».

50 найкращих роботодавців воєнного часу

Український підрозділ EPAM зазнав найбільших втрат персоналу в галузі: 2022‐го команда зменшилася на 2485 фахівців, або 22%. (У 2021 році до EPAM приєдналося понад 3000 спеціалістів.) Частина працівників переїхала за кордон і залишила компанію, EPAM не поспішав шукати їм заміну. Причина у зниженні попиту на глобальному ринку і додаткова обережність клієнтів щодо співпраці з українськими командами через війну, пояснює директорка з розвитку талантів в «ЕРАМ Україна» Наталія Колядко.

Поточні потреби перекривають власними спеціалістами, які тимчасово не задіяні у проєктах. Також минулого року в компанії почали роботу 500 випускників курсів EPAM University Program. «Нас чекають роки відбудови. Саме тому послуги ІТ‐фахівців будуть особливо затребувані в Україні», – каже віцепрезидент, голова EPAM CEE Юрій Антонюк.

50 найбільших експортерів України 2022

У 2022 році українська команда американсько‑білоруського EPAM пережила дві хвилі релокації: у лютому і на початку жовтня. У 19 українських офісах працює п’ята частина всього штату компанії – 12 000 спеціалістів. «Основне завдання на 2023 рік – зберегти людей і бізнес», – казав в інтервʼю DOU керівник «EPAM Україна» Степан Мітіш. У 2022 році глобальний виторг EPAM збільшився на 28,4% – до $4,8 млрд. Рішення вийти з російського ринку коштувало 52,9% доходу з регіону CEE (Центральна та Східна Європа), що просів до $79 млн.

30 стійких компаній

Зменшення штату на 7% з початку року не завадило американсько-білоруському EPAM зберегти статус найбільшого ITроботодавця України. Український підрозділ залишається найбільшим і для глобального EPAM, де працює 52 617 співробітників. 

«У великій сім’ї легше виживати, ніж самому», – говорить Юрій Антонюк.

На підтримку української команди глобальний офіс виділив $100 млн, з яких за пів року витратили $34 млн. Уже у березні, за словами Антонюка, компанія повернулася на довоєнні показники продуктивності. «Плани на третій квартал передбачають, що рівень залученості української команди буде лише трохи нижчим від довоєнних показників», – говорив на дзвінку з інвесторами СЕО глобального EPAM Аркадій Добкін. Він очікує, що Україна продовжить обслуговувати значну частину нових клієнтів компанії. «Якщо раніше на першому плані був бізнес, нині – команди», – каже Антонюк.

50 найкращих роботодавців 2021

У 2021‑му EPAM відкрила офіси та коворкінги в Одесі, Херсоні, Миколаєві, Івано‑Франківську, Хмельницькому тощо. «Навіть якщо люди не ходять в офіс, їм важливо розуміти серйозне ставлення компанії до їхнього міста», – говорить Наталія Колядко. Онлайн дозволив проводити більше заходів. Приклад – Hiring Week. Це швидкий формат пошуку роботи: за 24 години можна пройти співбесіду, отримати оффер та бонус за підписання контракту у розмірі до $4000.

2021‑го до EPAM доєдналося понад 3000 спеціалістів – на 30% більше, ніж 2020‑го. Усіх доводиться адаптувати до умов пандемії. У страховий поліс включили покриття вартості ліків і тестів на COVID‑19, а також безлімітний доступ до психотерапії. «Якщо люди щасливі, то вони сфокусовані не на розв’язанні проблем, а на створенні чогось нового», – говорить Колядко.

25 найрозумніших компаній

Рік заснування: 2005

Рік запуску R&D‑відділу: 2019

Штат R&D‑відділу: 25

Інвестиції в R&D: не розкриваються

Керівники напряму: Алекс Агізім, Артем Мігаєв (на фото)

EPAM має в Україні 11 офісів, а також окремий R&D‑відділ – Automotive & Embedded lab. У нього два керівники – Алекс Агізім і Артем Мігаєв, які управляють командою з 25 фахівців. «Клієнти звертаються до EPAM не просто по виконання певних проєктів, а по експертизу, готові рішення, – говорить Агізім. – Центри з досліджень та розробки потрібні, щоб уже сьогодні створювати продукти й технології, які будуть необхідні нашим клієнтам завтра».

R&D‑відділ працює над програмним забезпеченням для автомобільної галузі. Одне з готових рішень – програма з відкритим кодом XEN Hypervisor. Це віртуалізоване середовище, яке підвищує безпеку, надійність, продуктивність апаратної роботи.

Відділ також розробляє Aos Connected Vehicle Platform – відкриту платформу для розробників автомобільного ПЗ. Вона дозволяє встановлювати на авто універсальні сервіси як додаток на смартфон. «Наявність Лабораторії дозволяє EPAM позиціюватися як лідер у сфері мобільності», – говорить Агізім.

100 найбільших приватних компаній 2021

«Наприкінці 2020‑го ми не побачимо звичної динаміки зростання ІТ‑індустрії», – казав у травні минулого року Юрій Антонюк, голова EPAM по Україні, натякаючи на перспективу стагнації через пандемію. Натяк виправдався з точністю до навпаки: сектор пережив справжній бум, а найбільший IT‑роботодавець країни збільшив виторг на 29% і найняв понад 2000 нових співробітників.

Зростання в Україні супроводжується проблемами в рідній для компанії Білорусі. У серпні 2021‑го невизнаний світовим співтовариством президент Олександр Лукашенко звинуватив засновника і главу EPAM Аркадія Добкіна у фінансуванні акцій протесту. «Ми ведемо бізнес у Білорусі та інших країнах світу понад 25 років і ставимося до цього винятково відповідально», – заперечив Добкін, не вдаючись у подробиці.

Компанія скоро відсвяткує 10‑річчя на нью‑йоркській біржі NASDAQ: з 2012 року акції зросли в ціні з $14 до $600 за штуку. Капіталізацію не підірвала ні заява Лукашенка, ні закриття чотирьох офісів у Мінську. В Україні EPAM зростає в режимі remote‑first і рухається на південь.

У липні 2021 року компанія відкрила перше представництво в Одесі, звідки координуватиме близько 200 фахівців із довколишніх міст. «Ми бачимо, що рівень продуктивності проєктних команд у віддаленому режимі не погіршився, а на деяких проєктах навіть підвищився», – каже керівник представництва компанії EPAM на півдні України Сергій Гаращук.

50 найкращих роботодавців

У березні 2020 року EPAM (а це найбільший IT‑роботодавець у країні) за 48 годин перевів 98% співробітників українських офісів на дистанційну роботу. У такому режимі вони працюють і нині.

Компанія продовжує розширюватися. За даними ресурсу DOU, з лютого по грудень 2020 року чисельність працівників зросла на 1500, до 9800. Розширилася й географія: за допомогою платформи EPAM Anywhere фірма почала наймати персонал у містах, де не має офісів.

Один із головних викликів – пошук вузькопрофільних фахівців, каже керівник департаменту з пошуку талантів ЕРАМ Ukraine Антон Фількевич. З початком пандемії в компанії з’явилася ще одна турбота – психологічний стан співробітників. Компанія його підтримує за допомогою освітніх курсів і різних програм.

100 найбільших приватних компаній 2020

Найбільший IT-роботодавець України – американо-білоруський EPAM – навряд чи назве 2020 рік найкращим в історії. Ще на початку карантину CEO Юрій Антонюк радив готуватися до уповільнення темпів зростання IT-сектора. Останнім часом він зростав на 20– 25% щорічно – і за виручкою, і за кількістю співробітників. Крім загальносвітових проблем є й проблеми локальні. Через політичну кризу в Білорусі, де у EPAM 10 000 співробітників, компанія задумалася про їхню евакуацію за кордон. «Можливо, це буде найбільший витік цієї категорії людей з країни за останні 30 років», – сказав у YouTube-інтервʼю президент EPAM Аркадій Добкін, 60. Як «тиху гавань» компанія розглядає Латвію, Литву чи Польщу.

Головні факти про EPAM Systems:

  • У березні 2004 року EPAM Systems придбала компанію Fathom Technology в Угорщині, а у вересні 2006 року VDI в Росії, утворивши єдину компанію під імʼям EPAM Systems.
  • Починаючи з 2005 року, EPAM Systems відкрила свій офіс і працює в Україні.
  • У 2012 році EPAM Systems придбала канадську компанію Thoughtcorp та великого постачальника послуг з розробки цифрових стратегій та організації багатоканальної взаємодії Empathy Lab.
  • У 2013 році компанія увійшла до списків Forbes «25 найшвидше технологічних компаній Америки» і «20 швидких технологічних зірок Америки».
  • У 2014 році EPAM придбала китайську ІТ-компанію Jointech (Joint Technology Development Limited) та американського постачальника послуг для охорони здоровʼя та медико-біологічного сектору GGA Software Services.
  • У 2016 році EPAM увійшов до TOP-50 списку CRN «2016 Solution Provider 500».
  • У 2017 році EPAM Systems увійшов до списку IAOP «The Global Outsourcing 100».
  • У 2019 році освітні програми EPAM були нагороджені нагородою Global SDG Award у номінації «Якісна освіта».
  • У 2021 році EPAM Systems посіла 1804 місце у списку Forbes Global 2000 і була включена до S&P 500.
Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
PepsiCo Україна /Getty Images
Виторг 10,8 млрд грн
Збиток 241 млн грн
LNZ
Виторг 10,3 млрд грн
Прибуток 25 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд