EPAM Systems

Виторг 10,4 млрд грн, IT

EPAM Systems /Фото прес-служба EPAM
Прибуток 942 млн грн
61 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
13 500
Керівник
Юрій Антонюк
Власник
EPAM Systems Inc.
Річний приріст виторгу
29%
Керівник HR
Наталія Колядко
Чиста середньомісячна винагорода (2020)
29 975 грн
Центральний офіс
Київ
Показник work-life balance
89%

50 найкращих роботодавців 2021

У 2021‑му EPAM відкрила офіси та коворкінги в Одесі, Херсоні, Миколаєві, Івано‑Франківську, Хмельницькому тощо. «Навіть якщо люди не ходять в офіс, їм важливо розуміти серйозне ставлення компанії до їхнього міста», – говорить Наталія Колядко. Онлайн дозволив проводити більше заходів. Приклад – Hiring Week. Це швидкий формат пошуку роботи: за 24 години можна пройти співбесіду, отримати оффер та бонус за підписання контракту у розмірі до $4000.

2021‑го до EPAM доєдналося понад 3000 спеціалістів – на 30% більше, ніж 2020‑го. Усіх доводиться адаптувати до умов пандемії. У страховий поліс включили покриття вартості ліків і тестів на COVID‑19, а також безлімітний доступ до психотерапії. «Якщо люди щасливі, то вони сфокусовані не на розв’язанні проблем, а на створенні чогось нового», – говорить Колядко.

25 найрозумніших компаній

Рік заснування: 2005

Рік запуску R&D‑відділу: 2019

Штат R&D‑відділу: 25

Інвестиції в R&D: не розкриваються

Керівники напряму: Алекс Агізім, Артем Мігаєв (на фото)

EPAM має в Україні 11 офісів, а також окремий R&D‑відділ – Automotive & Embedded lab. У нього два керівники – Алекс Агізім і Артем Мігаєв, які управляють командою з 25 фахівців. «Клієнти звертаються до EPAM не просто по виконання певних проєктів, а по експертизу, готові рішення, – говорить Агізім. – Центри з досліджень та розробки потрібні, щоб уже сьогодні створювати продукти й технології, які будуть необхідні нашим клієнтам завтра».

R&D‑відділ працює над програмним забезпеченням для автомобільної галузі. Одне з готових рішень – програма з відкритим кодом XEN Hypervisor. Це віртуалізоване середовище, яке підвищує безпеку, надійність, продуктивність апаратної роботи.

Відділ також розробляє Aos Connected Vehicle Platform – відкриту платформу для розробників автомобільного ПЗ. Вона дозволяє встановлювати на авто універсальні сервіси як додаток на смартфон. «Наявність Лабораторії дозволяє EPAM позиціюватися як лідер у сфері мобільності», – говорить Агізім.

100 найбільших приватних компаній 2021

«Наприкінці 2020‑го ми не побачимо звичної динаміки зростання ІТ‑індустрії», – казав у травні минулого року Юрій Антонюк, голова EPAM по Україні, натякаючи на перспективу стагнації через пандемію. Натяк виправдався з точністю до навпаки: сектор пережив справжній бум, а найбільший IT‑роботодавець країни збільшив виторг на 29% і найняв понад 2000 нових співробітників.

Зростання в Україні супроводжується проблемами в рідній для компанії Білорусі. У серпні 2021‑го невизнаний світовим співтовариством президент Олександр Лукашенко звинуватив засновника і главу EPAM Аркадія Добкіна у фінансуванні акцій протесту. «Ми ведемо бізнес у Білорусі та інших країнах світу понад 25 років і ставимося до цього винятково відповідально», – заперечив Добкін, не вдаючись у подробиці.

Компанія скоро відсвяткує 10‑річчя на нью‑йоркській біржі NASDAQ: з 2012 року акції зросли в ціні з $14 до $600 за штуку. Капіталізацію не підірвала ні заява Лукашенка, ні закриття чотирьох офісів у Мінську. В Україні EPAM зростає в режимі remote‑first і рухається на південь.

У липні 2021 року компанія відкрила перше представництво в Одесі, звідки координуватиме близько 200 фахівців із довколишніх міст. «Ми бачимо, що рівень продуктивності проєктних команд у віддаленому режимі не погіршився, а на деяких проєктах навіть підвищився», – каже керівник представництва компанії EPAM на півдні України Сергій Гаращук.

50 найкращих роботодавців

У березні 2020 року EPAM (а це найбільший IT‑роботодавець у країні) за 48 годин перевів 98% співробітників українських офісів на дистанційну роботу. У такому режимі вони працюють і нині.

Компанія продовжує розширюватися. За даними ресурсу DOU, з лютого по грудень 2020 року чисельність працівників зросла на 1500, до 9800. Розширилася й географія: за допомогою платформи EPAM Anywhere фірма почала наймати персонал у містах, де не має офісів.

Один із головних викликів – пошук вузькопрофільних фахівців, каже керівник департаменту з пошуку талантів ЕРАМ Ukraine Антон Фількевич. З початком пандемії в компанії з’явилася ще одна турбота – психологічний стан співробітників. Компанія його підтримує за допомогою освітніх курсів і різних програм.

100 найбільших приватних компаній 2020

Найбільший IT-роботодавець України – американо-білоруський EPAM – навряд чи назве 2020 рік найкращим в історії. Ще на початку карантину CEO Юрій Антонюк радив готуватися до уповільнення темпів зростання IT-сектора. Останнім часом він зростав на 20– 25% щорічно – і за виручкою, і за кількістю співробітників. Крім загальносвітових проблем є й проблеми локальні. Через політичну кризу в Білорусі, де у EPAM 10 000 співробітників, компанія задумалася про їхню евакуацію за кордон. «Можливо, це буде найбільший витік цієї категорії людей з країни за останні 30 років», – сказав у YouTube-інтервʼю президент EPAM Аркадій Добкін, 60. Як «тиху гавань» компанія розглядає Латвію, Литву чи Польщу.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
PepsiCo Україна /Фото Getty Images
Виторг 10,8 млрд грн
Збиток 241 млн грн
LNZ /Фото з особистого архіву
Виторг 10,3 млрд грн
Прибуток 25 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд