Інформація про Ciklum

Виторг: 4,8 млрд грн (2022 рік), IT

Ciklum
Прибуток: 96 млн грн (2022 рік)

Профайл

Рік заснування
2002
Власник
Recognize Partners, Dragon Capital
Керівник
Андрій Оксенюк
Динаміка виторгу за 6 місяців 2022 року
+12%
Кількість працівників
2650
Чиста середньомісячна винагорода (2020)
н/д
Керівник HR
Надія Чала
Показник work-life balance
88%
Кількість вакансій на 2022 рік
50
Кількість працівників, які повернулись із лав ЗСУ
7

25 найкращих роботодавців для ветеранів

Коли наприкінці весни до Ciklum повернувся демобілізований співробітник, пішов у тижневу відпустку. У цей час HR-команда займалась організаційними питаннями: відновлювала доступи до внутрішніх систем, готувала техніку, провела розмови із керівником ветерана та його командою. «Щоб його перші дні на роботі минули спокійно та без зайвої напруги», – каже директорка відділу з розвитку бренду роботодавця в Ciklum Тетяна Ладуба.

Діалоги ветеранів із HR-командою показали: ключовий запит – перевірка здоровʼя. Для нього поновили дію страхування і допомогли з пошуком лікувальних закладів і фахівців.

Значуща складова плавної реінтеграції – постійна комунікація під час служби, робить висновок Ладуба. «Вона дає ветеранові відчуття стабільності і певність у тому, що йому є куди повертатися», – додає вона. А паралельна підготовка команди знижує ризики ретравматизації.

50 найкращих роботодавців воєнного часу

Ciklum наростив виторг за минулий рік на 17%. Компанія інвестувала $4,5 млн у план неперервності бізнесу. Значна частина – витрати на терміновий переїзд і адаптацію персоналу. «Взимку ми відкрили офіси для родин, друзів та навіть домашніх улюбленців наших фахівців, щоб забезпечити їх комфортними умовами роботи», – говорить очільниця Employer Branding Тетяна Ладуба.

Український офіс зменшився на 9% через перехід на місцеві контракти тих фахівців, які виїхали до інших країн. Головна проблема в роботі з кадрами – загальна психологічна втома персоналу та високий рівень невизначеності, каже Ладуба. Компанія запустила програму психологічної підтримки й постійно інформує фахівців про зміни. Ciklum не припиняв освітні програми. Працівники мають доступ до бізнес‐акаунтів Udemy, беруть участь у спеціалізованих навчальних програмах, проходять сертифікації тощо.

50 найбільших експортерів України 2022

Головним для Ciklum залишається британський ринок, та паралельно компанія планує розширювати офіси у Скандинавії, Західній Європі та США. Масові скорочення у техгігантів – це можливість швидко найняти кваліфікованих спеціалістів, каже глобальна директорка з Employer Branding Ciklum Тетяна Ладуба. Наразі Ciklum шоста в Україні IT‑компанія із 3000 фахівців.

30 стійких компаній

Українські інженери залишаються ядром бізнесу Ciklum – сервісної ІТ-компанії, заснованої данцем Торбеном Майгаардом. Компанія інвестувала $4,5 млн у план неперервності бізнесу. Це допомогло вистояти у найтяжчий період, говорить Андрій Оксенюк. Значна частина – витрати на терміновий переїзд і адаптацію персоналу. «Наші офіси у Вінниці та Львові стали певними комʼюніті-центрами, де колеги та їхні близькі могли знайти прихисток», – каже Оксенюк. Швидка релокація дозволила вийти на довоєнні показники продуктивності вже у березні.

Як і більшість ІТ-компаній, Ciklum пришвидшила географічну диверсифікацію – відкрила центри розробки у Болгарії та Румунії. Втім, фокус лишається на українському хабі. Маємо сприятливий ринок для найму, говорить Оксенюк.

50 найкращих роботодавців 2021

У 2021 році Ciklum став другою компанією в Україні за кількістю розміщених IT‑вакансій і опублікував понад 2000 пропозицій, свідчить дослідження DOU.ua. Аби пришвидшити темп найму на 70% порівняно із 2020 роком, компанія вдалася до двох прийомів. «Для отримання пропозиції достатньо 48 годин, – говорить глава Employer Branding Тетяна Ладуба. – Раніше – кілька тижнів». У Ciklum також покращили реферальну систему: за дві успішні рекомендації на місяць працівник може отримати до $1000, за три – дефіцитну PlayStation 5.

Активізувала роботу і Ciklum Academy. Junior‑розробниця Діана Кушнір‑Писаренко, 49, за освітою біолог. З академії вона випустилася два роки тому і досі працює в компанії. Щоб навчання не закінчувалося курсами, у Ciklum ввели для працівників нові формати – Manager Hours і 60SecondsToLearn. Порівняно з минулим роком змін зазнала і програма корпоративних бонусів: медичне страхування покриває витрати на ПЛР‑тести та програму ментальної підтримки.

25 найрозумніших компаній

Рік заснування: 2002

Рік запуску R&D‑відділу: 2019

Штат R&D‑відділу: 50

Інвестиції в R&D: не розкриваються 

Керівник напряму: Роман Михайлишин

R&D‑відділ компанії Ciklum називається RPA / Intelligent Automation і спеціалізується на автоматизації бізнес‑процесів. У підрозділі працює близько 50 фахівців. «Наш відділ – це інший підхід до роботи з клієнтами, – говорить керівник напряму Роман Михайлишин. – Ми даємо повний комплекс послуг – від консалтингу до впровадження рішення на їхній інфраструктурі».

У 2020‑му відділ обробив понад 25 замовлень. Для внутрішніх потреб автоматизували публікацію й оновлення вакансій на агрегаторах. Для британського розробника автомобілів відділ автоматизував процес постачання деталей, для міжнародної платіжної системи – фінансовий облік.

R&D‑відділ має найвищу маржинальність проти інших департаментів Ciklum, говорить Михайлишин. У майбутнє він дивиться з оптимізмом: «Попит на автоматизацію буде тільки зростати, а ми – розширювати свої компетенції».

Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд