Інформація про Ciklum

Виторг: 4,8 млрд грн (2022 рік), IT

Ciklum
Прибуток: 96 млн грн (2022 рік)

Профайл

Рік заснування
2002
Власник
Recognize Partners, Dragon Capital
Керівник
Андрій Оксенюк
Динаміка виторгу за 6 місяців 2022 року
+12%
Кількість працівників
2650
Чиста середньомісячна винагорода (2020)
н/д
Керівник HR
Надія Чала
Показник work-life balance
88%
Кількість вакансій на 2022 рік
50
Кількість працівників, які повернулись із лав ЗСУ
7

50 найкращих роботодавців

Для заснованої в Києві Ciklum Україна залишається найбільшою локацією за кількістю співробітників – у Києві, Львові, Дніпрі та Вінниці зосереджено 50% глобальної команди.

Скорочення штату пояснюється труднощами із залученням нових клієнтів і переїздом українських фахівців за кордон. Виторг у 2023‐му зменшився майже на 21%, до 3,8 млрд грн.

Щомісяця Ciklum має 20–25 вакансій, каже директорка з розвитку бренду роботодавця Ciklum Тетяна Ладуба. Для підготовки майбутніх лідерів компанія запустила програму Growth & Excellence Management, а для поглиблення експертизи в ШІ та машинному навчанні – GenAI Upskilling Program.

Мобілізованим фахівцям сплачують фіксовану щомісячну допомогу. Для демобілізованих впровадили додаткову відпустку, розширену програму підтримки ментального здоров’я, додатковий грошовий ліміт на лікування випадків, які не покриває стандартне медичне страхування.

Цитата з анкет: «Проводить щорічні engagement surveys і розробляє action plans для покращення зон, які потребують покращення».

25 найкращих роботодавців для ветеранів

Коли наприкінці весни до Ciklum повернувся демобілізований співробітник, пішов у тижневу відпустку. У цей час HR-команда займалась організаційними питаннями: відновлювала доступи до внутрішніх систем, готувала техніку, провела розмови із керівником ветерана та його командою. «Щоб його перші дні на роботі минули спокійно та без зайвої напруги», – каже директорка відділу з розвитку бренду роботодавця в Ciklum Тетяна Ладуба.

Діалоги ветеранів із HR-командою показали: ключовий запит – перевірка здоровʼя. Для нього поновили дію страхування і допомогли з пошуком лікувальних закладів і фахівців.

Значуща складова плавної реінтеграції – постійна комунікація під час служби, робить висновок Ладуба. «Вона дає ветеранові відчуття стабільності і певність у тому, що йому є куди повертатися», – додає вона. А паралельна підготовка команди знижує ризики ретравматизації.

50 найкращих роботодавців воєнного часу

Ciklum наростив виторг за минулий рік на 17%. Компанія інвестувала $4,5 млн у план неперервності бізнесу. Значна частина – витрати на терміновий переїзд і адаптацію персоналу. «Взимку ми відкрили офіси для родин, друзів та навіть домашніх улюбленців наших фахівців, щоб забезпечити їх комфортними умовами роботи», – говорить очільниця Employer Branding Тетяна Ладуба.

Український офіс зменшився на 9% через перехід на місцеві контракти тих фахівців, які виїхали до інших країн. Головна проблема в роботі з кадрами – загальна психологічна втома персоналу та високий рівень невизначеності, каже Ладуба. Компанія запустила програму психологічної підтримки й постійно інформує фахівців про зміни. Ciklum не припиняв освітні програми. Працівники мають доступ до бізнес‐акаунтів Udemy, беруть участь у спеціалізованих навчальних програмах, проходять сертифікації тощо.

50 найбільших експортерів України 2022

Головним для Ciklum залишається британський ринок, та паралельно компанія планує розширювати офіси у Скандинавії, Західній Європі та США. Масові скорочення у техгігантів – це можливість швидко найняти кваліфікованих спеціалістів, каже глобальна директорка з Employer Branding Ciklum Тетяна Ладуба. Наразі Ciklum шоста в Україні IT‑компанія із 3000 фахівців.

30 стійких компаній

Українські інженери залишаються ядром бізнесу Ciklum – сервісної ІТ-компанії, заснованої данцем Торбеном Майгаардом. Компанія інвестувала $4,5 млн у план неперервності бізнесу. Це допомогло вистояти у найтяжчий період, говорить Андрій Оксенюк. Значна частина – витрати на терміновий переїзд і адаптацію персоналу. «Наші офіси у Вінниці та Львові стали певними комʼюніті-центрами, де колеги та їхні близькі могли знайти прихисток», – каже Оксенюк. Швидка релокація дозволила вийти на довоєнні показники продуктивності вже у березні.

Як і більшість ІТ-компаній, Ciklum пришвидшила географічну диверсифікацію – відкрила центри розробки у Болгарії та Румунії. Втім, фокус лишається на українському хабі. Маємо сприятливий ринок для найму, говорить Оксенюк.

50 найкращих роботодавців 2021

У 2021 році Ciklum став другою компанією в Україні за кількістю розміщених IT‑вакансій і опублікував понад 2000 пропозицій, свідчить дослідження DOU.ua. Аби пришвидшити темп найму на 70% порівняно із 2020 роком, компанія вдалася до двох прийомів. «Для отримання пропозиції достатньо 48 годин, – говорить глава Employer Branding Тетяна Ладуба. – Раніше – кілька тижнів». У Ciklum також покращили реферальну систему: за дві успішні рекомендації на місяць працівник може отримати до $1000, за три – дефіцитну PlayStation 5.

Активізувала роботу і Ciklum Academy. Junior‑розробниця Діана Кушнір‑Писаренко, 49, за освітою біолог. З академії вона випустилася два роки тому і досі працює в компанії. Щоб навчання не закінчувалося курсами, у Ciklum ввели для працівників нові формати – Manager Hours і 60SecondsToLearn. Порівняно з минулим роком змін зазнала і програма корпоративних бонусів: медичне страхування покриває витрати на ПЛР‑тести та програму ментальної підтримки.

25 найрозумніших компаній

Рік заснування: 2002

Рік запуску R&D‑відділу: 2019

Штат R&D‑відділу: 50

Інвестиції в R&D: не розкриваються 

Керівник напряму: Роман Михайлишин

R&D‑відділ компанії Ciklum називається RPA / Intelligent Automation і спеціалізується на автоматизації бізнес‑процесів. У підрозділі працює близько 50 фахівців. «Наш відділ – це інший підхід до роботи з клієнтами, – говорить керівник напряму Роман Михайлишин. – Ми даємо повний комплекс послуг – від консалтингу до впровадження рішення на їхній інфраструктурі».

У 2020‑му відділ обробив понад 25 замовлень. Для внутрішніх потреб автоматизували публікацію й оновлення вакансій на агрегаторах. Для британського розробника автомобілів відділ автоматизував процес постачання деталей, для міжнародної платіжної системи – фінансовий облік.

R&D‑відділ має найвищу маржинальність проти інших департаментів Ciklum, говорить Михайлишин. У майбутнє він дивиться з оптимізмом: «Попит на автоматизацію буде тільки зростати, а ми – розширювати свої компетенції».

Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд