50 найбільших експортерів України 2022
Головним для Ciklum залишається британський ринок, та паралельно компанія планує розширювати офіси у Скандинавії, Західній Європі та США. Масові скорочення у техгігантів – це можливість швидко найняти кваліфікованих спеціалістів, каже глобальна директорка з Employer Branding Ciklum Тетяна Ладуба. Наразі Ciklum шоста в Україні IT‑компанія із 3000 фахівців.
30 стійких компаній
Українські інженери залишаються ядром бізнесу Ciklum – сервісної ІТ-компанії, заснованої данцем Торбеном Майгаардом. Компанія інвестувала $4,5 млн у план неперервності бізнесу. Це допомогло вистояти у найтяжчий період, говорить Андрій Оксенюк. Значна частина – витрати на терміновий переїзд і адаптацію персоналу. «Наші офіси у Вінниці та Львові стали певними комʼюніті-центрами, де колеги та їхні близькі могли знайти прихисток», – каже Оксенюк. Швидка релокація дозволила вийти на довоєнні показники продуктивності вже у березні.
Як і більшість ІТ-компаній, Ciklum пришвидшила географічну диверсифікацію – відкрила центри розробки у Болгарії та Румунії. Втім, фокус лишається на українському хабі. Маємо сприятливий ринок для найму, говорить Оксенюк.
50 найкращих роботодавців 2021
У 2021 році Ciklum став другою компанією в Україні за кількістю розміщених IT‑вакансій і опублікував понад 2000 пропозицій, свідчить дослідження DOU.ua. Аби пришвидшити темп найму на 70% порівняно із 2020 роком, компанія вдалася до двох прийомів. «Для отримання пропозиції достатньо 48 годин, – говорить глава Employer Branding Тетяна Ладуба. – Раніше – кілька тижнів». У Ciklum також покращили реферальну систему: за дві успішні рекомендації на місяць працівник може отримати до $1000, за три – дефіцитну PlayStation 5.
Активізувала роботу і Ciklum Academy. Junior‑розробниця Діана Кушнір‑Писаренко, 49, за освітою біолог. З академії вона випустилася два роки тому і досі працює в компанії. Щоб навчання не закінчувалося курсами, у Ciklum ввели для працівників нові формати – Manager Hours і 60SecondsToLearn. Порівняно з минулим роком змін зазнала і програма корпоративних бонусів: медичне страхування покриває витрати на ПЛР‑тести та програму ментальної підтримки.
25 найрозумніших компаній
Рік заснування: 2002
Рік запуску R&D‑відділу: 2019
Штат R&D‑відділу: 50
Інвестиції в R&D: не розкриваються
Керівник напряму: Роман Михайлишин
R&D‑відділ компанії Ciklum називається RPA / Intelligent Automation і спеціалізується на автоматизації бізнес‑процесів. У підрозділі працює близько 50 фахівців. «Наш відділ – це інший підхід до роботи з клієнтами, – говорить керівник напряму Роман Михайлишин. – Ми даємо повний комплекс послуг – від консалтингу до впровадження рішення на їхній інфраструктурі».
У 2020‑му відділ обробив понад 25 замовлень. Для внутрішніх потреб автоматизували публікацію й оновлення вакансій на агрегаторах. Для британського розробника автомобілів відділ автоматизував процес постачання деталей, для міжнародної платіжної системи – фінансовий облік.
R&D‑відділ має найвищу маржинальність проти інших департаментів Ciklum, говорить Михайлишин. У майбутнє він дивиться з оптимізмом: «Попит на автоматизацію буде тільки зростати, а ми – розширювати свої компетенції».