Категорія
Інновації
Дата

Підглядаючи за співробітниками, бізнес побачив: на «віддаленці» не лінуються, а перегинають із роботою

1 хв читання

В умовах невизначеності бізнес захотів контролю. Реєстрації в Yaware підскочили: у карантин їх на 50% більше, ніж зазвичай. Правда, 87% ліцензій спочатку оформлюють на місяць. Відповідаючи на збільшений попит, розробники Yaware випустили мобільний додаток. Тепер перевіряти продуктивність ще простіше.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Але, схоже, змушувати потрібно не працювати, а відпочивати. Це в Yaware зрозуміли на власному досвіді: у карантин їхня команда працює на чверть старанніше. До переходу на віддалену роботу кожен з орієнтовно 20 співробітників у середньому набирав майже вісім годин «продуктивного часу» на день, після – понад 10. Пояснення на поверхні. «Деякі співробітники надсилають звіти за день о восьмій – десятій годині вечора, в офісі робочий час закінчувався не пізніше ніж о сьомій», – пишуть у блозі компанії. У клієнтів Yaware продуктивність теж зросла на 10–30%, демонструє агрегована статистика сервісу.

Yawarе використовують більше ніж 1900 компаній у 27 країнах світу. Трекер записує програми та сайти, які використовує співробітник, і ділить їх за категоріями: продуктивно, непродуктивно, нейтрально. Підсумкові звіти показують керівництву, за що видається зарплата: скролінг Facebook або робочі завдання. Yaware обійдеться від 100 грн на місяць за під’єднаного співробітника. Це дешевше за західних конкурентів: естонський Toggl коштує від $9, американський TimeDoctor – від $7.

«Факт встановлення цієї програми як мінімум дисциплінує самого співробітника», – пише про свій досвід використання Yaware засновник IT‑компанії Envybox Олексій Молчанов. Традиційно проти такого нагляду у великому аутсорсі. «Вимірювати ефективність за допомогою таких додатків у сервісному бізнесі досить складно, вони не охоплюють усієї багатогранності робіт», – пояснює керівний директор «Luxoft Україна» Віталій Кармазинський. В офшорному програмуванні головне – командні результати і методології на кшталт Agile, впевнений він.

У березні – квітні найбільше ліцензій – приблизно чверть – у Yaware купили саме айтішники. Далі йшли сфери виробництва, доставки й маркетингу. «Довіряй, але перевіряй»,– улюблена приказка багатьох роботодавців.

 Опубліковано у другому номері журналу Forbes (липень-серпень 2020)

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні