Категорія
Інновації
Дата

Підглядаючи за співробітниками, бізнес побачив: на «віддаленці» не лінуються, а перегинають із роботою

В умовах невизначеності бізнес захотів контролю. Реєстрації в Yaware підскочили: у карантин їх на 50% більше, ніж зазвичай. Правда, 87% ліцензій спочатку оформлюють на місяць. Відповідаючи на збільшений попит, розробники Yaware випустили мобільний додаток. Тепер перевіряти продуктивність ще простіше.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Але, схоже, змушувати потрібно не працювати, а відпочивати. Це в Yaware зрозуміли на власному досвіді: у карантин їхня команда працює на чверть старанніше. До переходу на віддалену роботу кожен з орієнтовно 20 співробітників у середньому набирав майже вісім годин «продуктивного часу» на день, після – понад 10. Пояснення на поверхні. «Деякі співробітники надсилають звіти за день о восьмій – десятій годині вечора, в офісі робочий час закінчувався не пізніше ніж о сьомій», – пишуть у блозі компанії. У клієнтів Yaware продуктивність теж зросла на 10–30%, демонструє агрегована статистика сервісу.

Yawarе використовують більше ніж 1900 компаній у 27 країнах світу. Трекер записує програми та сайти, які використовує співробітник, і ділить їх за категоріями: продуктивно, непродуктивно, нейтрально. Підсумкові звіти показують керівництву, за що видається зарплата: скролінг Facebook або робочі завдання. Yaware обійдеться від 100 грн на місяць за під’єднаного співробітника. Це дешевше за західних конкурентів: естонський Toggl коштує від $9, американський TimeDoctor – від $7.

«Факт встановлення цієї програми як мінімум дисциплінує самого співробітника», – пише про свій досвід використання Yaware засновник IT‑компанії Envybox Олексій Молчанов. Традиційно проти такого нагляду у великому аутсорсі. «Вимірювати ефективність за допомогою таких додатків у сервісному бізнесі досить складно, вони не охоплюють усієї багатогранності робіт», – пояснює керівний директор «Luxoft Україна» Віталій Кармазинський. В офшорному програмуванні головне – командні результати і методології на кшталт Agile, впевнений він.

У березні – квітні найбільше ліцензій – приблизно чверть – у Yaware купили саме айтішники. Далі йшли сфери виробництва, доставки й маркетингу. «Довіряй, але перевіряй»,– улюблена приказка багатьох роботодавців.

 Опубліковано у другому номері журналу Forbes (липень-серпень 2020)

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні