Ігор Перція /з особистого архіву
Категорія
Новини
Дата

Перестановки у венчурі. Ігор Перція йде з TA Ventures та ICLUB. Чому його тягне в метавсесвіт і Web3

Ігор Перція Фото з особистого архіву

Венчурний партнер фонду TA Ventures та регіональний директор інвестиційного клубу ICLUB VC Ігор Перція йде з обох проєктів. Після трьох років роботи в структурах Вікторії Тігіпко він має намір зробити паузу та переключити увагу на проєкти у сфері криптоактивів та Web3 – нового інтернету, який обіцяє світові метавсесвіти та децентралізацію. У чому його задум

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

«Ігор був чудовим керівником наших проєктів і багато чого навчився. Це була відмінна співпраця», – описує Перцію його колишня керівниця Вікторія Тігіпко. У проєкти TA Ventures він прийшов у 2018 році без серйозного венчурного досвіду, попрацювавши маркетологом та головою з розвитку бізнесу. В анамнезі: кіберспортивний холдинг ESM.One, криптобіржа CEX.IO та блокчейн-проєкт Hacken.

У Тігіпко його фокус змістився на побудову клубу ангельських інвесторів ICLUB VC. Це закрита спільнота, яка може інвестувати в стартапи на ранніх стадіях разом із фондом TA Ventures. Рекомендований чек – від $25 000. На рахунку клубу близько 60 інвестицій.

«Його сильні сторони: уміння заводити та підтримувати знайомства, швидко адаптуватися, виступати на сцені. Він добре розуміє тисячу речей, але не так ефективно концентрується на одній», – розповідає Forbes близький знайомий Перції, який побажав, щоб його ім'я не згадувалося в статті.

Перція очолив основний, київський осередок ICLUB, а також відповідав за відкриття філій на Кіпрі та Білорусі. Крім них ICLUB представлений у Лондоні, Монако, Дубаї, Алмати. «Це складна робота – треба неймовірно багато спілкуватися, пояснювати, підказувати, мотатися між країнами. Такий режим не всі витримають», – розповідає Тігіпко. За час його роботи клуб розрісся з декількох десятків до двох із лишком сотень людей. Серед учасників: засновник «Біосфери» Андрій Здесенко, ексглава «Київстар» Петро Чернишов, топменеджер SCM Андрій Горохов, засновник Ajax Олександр Конотопський, інвестменеджер Максим Корецький та інші.

Матеріали по темі

«Я задоволений тим, що з клубу вдалося зробити працюючий механізм. Звичайно, ми мітили ще вище, у тисячі учасників. Але для проєкту все лише починається», – каже Перція. Свій відхід він пояснює бажанням рухатися далі.

З червня 2020 року в ICLUB є глобальний CEO – колишня топменеджерка Тамара Лобзіна. Клуби, які очолював чи курував Перція, також отримають нових регіональних директорів. Наприклад, кіпрську філію ICLUB у грудні очолив Юрій Романюха, ментор акселератора Startup Wise Gyus та спеціаліст з B2B-продажів. У 2022 році ICLUB хоче відкрити представництва в швейцарських Цюріху та Женеві, Ріяді (Саудівська Аравія), Нью-Йорку та Маямі (США).

«Головне досягнення – те, що ми збудували спільноту, якій можна довіряти і з якою можна заробляти гроші», – каже Перція. Крім роботи над фондом, він також займався класичним венчурним скаутингом: шукав та закривав угоди для фонду, супроводжував портфельні компанії.

Що запам'яталося? «Одна з найяскравіших угод – стартап PartySpace, який робить метавсесвіт для віртуальних зустрічей, – розповідає Перція. – Ми знайшли його задовго до того, як світ «захворів» на цей тренд». Стартап Юрія Філіпчука закрив раунд на $1 млн у жовтні 2021 року.

Подальше завдання Перції – шукати стартапи на технологічному фронтирі, у так званій ніші Web3. У його фокусі криптовалюти та криптоактиви у більш широкому значенні, метавсесвіти, проєкти з наголосом на децентралізацію та гейміфікацію. «Я, наприклад, не вірю в «стерильний» метавсесвіт, який будує Facebook. Люди заходять жити в неідеальному віртуальному світі, і тут є що придивитися», – розповідає Перція.

«Одна із сильних сторін Ігоря – чудове розуміння криптовалютного ринку. Він, як риба у воді, інвестує, торгує, робить на цьому десятки відсотків доходу на місяць», – розповів Forbes інший співрозмовник, який також побажав зберегти анонімність.

Чи піде він до іншого венчурного проєкту, чи вибере інший формат, Перція поки що не розкриває. Його найближчий план – перезавантажитися, полетівши на 1,5-2 місяці до Азії, почавши з острова Балі. «Чим би він не зайнявся, впевнена, ми ще співпрацюватимемо – тепер уже як партнери», – запевняє Тігіпко. Це вже відпрацьований прийом. Alumni фонду TA Ventures можна знайти в Horizon Capital, GR Capital, інших фондах та продуктових інтернет-компаніях.

Стратегічна задача Перції – заробити $100 млн протягом найближчих 5-10 років. «Web3 – це єдина ніша в сучасному інтернеті, де не потрібно бути генієм і можна фантастично розбагатіти», – запевняє він.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні