Венчурний партнер фонду TA Ventures та регіональний директор інвестиційного клубу ICLUB VC Ігор Перція йде з обох проєктів. Після трьох років роботи в структурах Вікторії Тігіпко він має намір зробити паузу та переключити увагу на проєкти у сфері криптоактивів та Web3 – нового інтернету, який обіцяє світові метавсесвіти та децентралізацію. У чому його задум
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
«Ігор був чудовим керівником наших проєктів і багато чого навчився. Це була відмінна співпраця», – описує Перцію його колишня керівниця Вікторія Тігіпко. У проєкти TA Ventures він прийшов у 2018 році без серйозного венчурного досвіду, попрацювавши маркетологом та головою з розвитку бізнесу. В анамнезі: кіберспортивний холдинг ESM.One, криптобіржа CEX.IO та блокчейн-проєкт Hacken.
У Тігіпко його фокус змістився на побудову клубу ангельських інвесторів ICLUB VC. Це закрита спільнота, яка може інвестувати в стартапи на ранніх стадіях разом із фондом TA Ventures. Рекомендований чек – від $25 000. На рахунку клубу близько 60 інвестицій.
«Його сильні сторони: уміння заводити та підтримувати знайомства, швидко адаптуватися, виступати на сцені. Він добре розуміє тисячу речей, але не так ефективно концентрується на одній», – розповідає Forbes близький знайомий Перції, який побажав, щоб його ім'я не згадувалося в статті.
Перція очолив основний, київський осередок ICLUB, а також відповідав за відкриття філій на Кіпрі та Білорусі. Крім них ICLUB представлений у Лондоні, Монако, Дубаї, Алмати. «Це складна робота – треба неймовірно багато спілкуватися, пояснювати, підказувати, мотатися між країнами. Такий режим не всі витримають», – розповідає Тігіпко. За час його роботи клуб розрісся з декількох десятків до двох із лишком сотень людей. Серед учасників: засновник «Біосфери» Андрій Здесенко, ексглава «Київстар» Петро Чернишов, топменеджер SCM Андрій Горохов, засновник Ajax Олександр Конотопський, інвестменеджер Максим Корецький та інші.
- Категорія
- Рейтинги
- Дата
«Я задоволений тим, що з клубу вдалося зробити працюючий механізм. Звичайно, ми мітили ще вище, у тисячі учасників. Але для проєкту все лише починається», – каже Перція. Свій відхід він пояснює бажанням рухатися далі.
З червня 2020 року в ICLUB є глобальний CEO – колишня топменеджерка Тамара Лобзіна. Клуби, які очолював чи курував Перція, також отримають нових регіональних директорів. Наприклад, кіпрську філію ICLUB у грудні очолив Юрій Романюха, ментор акселератора Startup Wise Gyus та спеціаліст з B2B-продажів. У 2022 році ICLUB хоче відкрити представництва в швейцарських Цюріху та Женеві, Ріяді (Саудівська Аравія), Нью-Йорку та Маямі (США).
«Головне досягнення – те, що ми збудували спільноту, якій можна довіряти і з якою можна заробляти гроші», – каже Перція. Крім роботи над фондом, він також займався класичним венчурним скаутингом: шукав та закривав угоди для фонду, супроводжував портфельні компанії.
Що запам'яталося? «Одна з найяскравіших угод – стартап PartySpace, який робить метавсесвіт для віртуальних зустрічей, – розповідає Перція. – Ми знайшли його задовго до того, як світ «захворів» на цей тренд». Стартап Юрія Філіпчука закрив раунд на $1 млн у жовтні 2021 року.
Подальше завдання Перції – шукати стартапи на технологічному фронтирі, у так званій ніші Web3. У його фокусі криптовалюти та криптоактиви у більш широкому значенні, метавсесвіти, проєкти з наголосом на децентралізацію та гейміфікацію. «Я, наприклад, не вірю в «стерильний» метавсесвіт, який будує Facebook. Люди заходять жити в неідеальному віртуальному світі, і тут є що придивитися», – розповідає Перція.
«Одна із сильних сторін Ігоря – чудове розуміння криптовалютного ринку. Він, як риба у воді, інвестує, торгує, робить на цьому десятки відсотків доходу на місяць», – розповів Forbes інший співрозмовник, який також побажав зберегти анонімність.
Чи піде він до іншого венчурного проєкту, чи вибере інший формат, Перція поки що не розкриває. Його найближчий план – перезавантажитися, полетівши на 1,5-2 місяці до Азії, почавши з острова Балі. «Чим би він не зайнявся, впевнена, ми ще співпрацюватимемо – тепер уже як партнери», – запевняє Тігіпко. Це вже відпрацьований прийом. Alumni фонду TA Ventures можна знайти в Horizon Capital, GR Capital, інших фондах та продуктових інтернет-компаніях.
Стратегічна задача Перції – заробити $100 млн протягом найближчих 5-10 років. «Web3 – це єдина ніша в сучасному інтернеті, де не потрібно бути генієм і можна фантастично розбагатіти», – запевняє він.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.