Іван Гринчук, новий керівник Bolt Food в Україні. /з особистого архіву
Категорія
Картина дня
Дата

Bolt Food переманив топа із Nestlé і почне співпрацю з McDonald’s. Навіщо IT менеджери із класичних фірм, і скільки вони коштують

Іван Гринчук, новий керівник Bolt Food в Україні. Фото з особистого архіву

Іван Гринчук, 30, керував продажами кави Nescafe і Starbucks в «Nestlé Україна», а 15 лютого перейшов в український підрозділ сервісу доставки Bolt Food. Наймати топів із класичних компаній стає нормою в ІТ після зростання в пандемію: ринку потрібен досвід традиційних менеджерів

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Гринчук провів у «Nestlé Україна» 9,5 року. Він прийшов туди студентом на стажування у 2013-му. «Коли я закінчував університет, найкрутішою школою маркетингу були FMCG компанії, як Nestle, P&G, Coca-Cola, PepsiCo», – говорить Forbes Гринчук.

Перші півтора року він працював у відділах продажів, маркетинг-досліджень, трейд-маркетингу, бренд-менеджменту, а потім розвивав бренди у кондитерському та кавовому відділах, зокрема «Світоч», Nescafe та Starbucks.

Назва його посади: керівник з розвитку кави та інших напоїв в торговельних мережах.

з особистого архіву

Іван Гринчук, новий керівник Bolt Food в Україні. Фото з особистого архіву

Nestle Ukraine займає 67-ме місце серед 100 найбільших приватних компаній України за версією Forbes. Компанія продає напої, солодощі, корми для тварин, готові сніданки, молочні суміші, каші, соки і пюре для дітей. Серед брендів Nesquik, «Мівіна», Kitkat та Gourmet.

Естонський сервіс доставки Bolt Food працює в Україні з жовтня 2020-го. Зараз курʼєри сервісу працюють у Києві, Дніпрі, Харкові, Львові та Одесі. Один із напрямів діяльності Гринчука – експансія на нові міста.

Bolt Food в 2022 році планує почати співпрацювати із McDonalds та новими ресторанами у містах поза Києвом. «У Києві ми наростили постійну базу клієнтів, а в Одесі в нас невеликий радіус обслуговування і менше клієнтів. Є великий потенціал», – каже Гринчук. Компанія зайшла в Одесу наприкінці минулого року.

Основні конкуренти естонського сервісу доставки їжі: Rocket, Glovo; зовнішня доставка з супермаркетів, наприклад, Cooker і Zakaz.ua та їх внутрішня доставка.

Попередній очільник Bolt Food Ігор Шрамко пішов із компанії у стартап. Який саме, Шрамко поки не розголошує.

Навіщо IT-фірмам традиційні менеджери

Пандемія допомогла IT-фірмам і сервісам доставки вирости, тому останнім часом вони переманюють до себе класичних топів із FMCG, каже Максим Зайченко, старший партнер компанії з добору топ-менеджерів та управлінського консалтингу WE Partners

ІТ пропонує вищі зарплати: середня зарплата топа в FMCG – $8000, в IT – від $10 000 до $12 000, плюс бонуси до 100% зарплати. Єдиний мінус, за словами Зайченка, FMCG дає своїм топам службовий автомобіль, а IТ – ні. 

ІТ-компанія розбита на маленькі команди, які створюють продукт за три місяці і можуть міняти його миттєво. У Bolt Food працює близько 20 людей і відкрито ще шість вакансій. 

FMCG компанії більші і повільніші – український Nestlé, наприклад, наймає 2300 працівників. Навіщо тоді вільній і горизонтальній ІТ-фірмі менеджер із FMCG? Щоб побудувати процеси, які в класичних компаніях відточувалися десятиліттями, говорить Зайченко.

«Компанія FMCG структурована, наче піраміда: студенти ростуть зі стажерів-асистентів до бренд-менеджерів, – каже він. – Компанія дає проактивним можливості вивчати мови та переїжджати в офіси інших країн».

Хоча FMCG можуть створювати продукт рік, вони, за словами Зайченка, майстерно знають свого клієнта. «Роблять, щоб клієнт був щасливим після отримання свіжої їжі, задоволений охайно вдягненими кур’єрами і отримав позитивний клієнтський сервіс», – каже Зайченко. 

Результати бізнесу будуть і результатами Гринчука, за його словами. «Для мене також важливі people metrics, звертати увагу на людей, – каже він. – З приводу фінансових цілей: не можу дати ніякої конкретики – але жодних несподіванок не буде».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні