Інформація про Nestlé

Виторг: 12 млрд грн (2022 рік), харчова промисловість

Nestlé
Збиток: 1,5 млрд грн (2022 рік)
67 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Рік заснування в Україні
1994
Власник
Nestle S.A.
СЕО
Алессандро Дзанеллі
Кількість працівників
5500
Річний приріст виторгу
0,9%
Центральний офіс
Київ

200 лідерів української економіки 2023

Nestlé у березні 2022‐го зупинила капітальні інвестиції в Росію через її вторгнення в Україну, але з російського ринку не пішла. У компанії заявили, що мінімізують діяльність у РФ до продажу базових продуктів. Nestlé має намір інвестувати близько $40 млн у нове виробництво вермішелі швидкого приготування у Смолигові Волинської області. Разом із фабрикою в Торчині виробнича мережа на Волині стане європейським регіональним хабом для категорії кулінарних продуктів, повідомила пресслужба Nestlé. У хабі буде працевлаштовано 1500 осіб на виробництві, яке забезпечуватиме постачання продукції на ринок України та на інші європейські ринки.

30 стійких компаній 

Напередодні вторгнення Nestlé встановила нове обладнання на харківській фабриці «Мівіна», проте не встигла його запустити. Фабрику закрили 24 лютого, 400 т «Мівіни» роздали мешканцям Харкова та військовим. Інші два підприємства корпорації – львівська фабрика «Світоч» та волинський «Торчин» – відновили роботу вже 28 лютого. Замінили постачальників, які через війну припинили роботу. Приміром, томатну пасту для кетчупів, яку закуповували в Херсонській області, тепер імпортують. Під час війни Nestlé не звільнила жодного працівника та виплачує довоєнну заробітну платню навіть робітникам закритої харківської фабрики. Переналаштували виробничі лінії, щоб у разі повітряної тривоги їх можна було зупиняти, не зашкодивши продукції. У 2022 році компанія наростила виторг порівняно з минулим, каже директор з корпоративних комунікацій Nestlé в Україні Володимир Співак.

100 найбільших приватних компаній 2021

Nestlé вивела на український ринок каву Starbucks: у 2018 році швейцарська компанія за $7,15 млрд дістала право продавати каву американської мережі. З січня 2021‑го каву бренда Starbucks представлено у великих маркетплейсах, нішевих інтернет‑магазинах і роздрібних мережах. Другий перспективний напрям для Nestlé – продукти рослинного походження. Компанія вивела на ринок рослинне молоко Wunda і веганську версію батончика KitKat. В Україні стартував продаж лінійки рослинного м’яса Garden Gourmet. Бургери з котлетами з цього м’яса постачають до ресторанів Києва, Львова, Харкова та Дніпра.

100 найбільших приватних компаній 2020

Більш ніж у $60 млн обійдеться дворічна програма модернізації українських підприємств, затіяна Nestle у 2019 році. Перша у черзі на оновлення – львівська кондитерська фабрика «Світоч». В її переоснащення Nestle інвестує $20 млн. В автоматизацію харківської «Мівіни» компанія має намір вкласти $30 млн. Ще близько $10 млн коштує переобладнання виробника соусів і приправ «Волиньхолдинг». Із введенням карантину Nestle витратила 7 млн грн на підтримку малого бізнесу. Компанія знизила орендну плату за користування кавовими апаратами, а також безкоштовно видавала набори для приготування кави.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Євро Смарт Пауер /Shutterstock
Виторг 9,6 млрд грн
Прибуток 20 млн грн
Шляховик-97 /Shutterstock
Виторг 9,2 млрд грн
Прибуток 821 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі