Категорія
Картина дня
Дата

Український Вінстон Черчилль. Як Зеленському вдається говорити так, щоб його слухав весь світ

2 хв читання

Володимир Зеленський успішно керує своєю країною під час російського вторгнення. Певною мірою це пов'язано з тим, що каже президент України і як він це робить.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Публіцист Джеффрі Салкін нещодавно назвав Зеленського єврейським Вінстоном Черчиллем. Своєю здатністю чітко, коротко та яскраво доносити думки в кризові моменти він вселяє людей впевненість і заспокоює їх. Правильні слова надихають їх робити все необхідне для подолання кризи.

Вплив потужних меседжів

Колумніст газети The Hill Еван Нієрман нещодавно написав: «Новини, які Зеленський повідомляє в Twitter, його звернення з похмурого бункера або відео з темних київських вулиць – це має величезний вплив. Він упевнено доносить сильні меседжі потрібним тоном.

На додачу до своїх безперечних лідерських якостей Зеленський демонструє майстерність у стратегічних комунікаціях. Його вмінню грамотно та щиро говорити могли б повчитися політики всього світу. Його промови зовсім не схожі на прямий обмін шпильками або завуальовану іронію, до яких ми звикли у Вашингтоні. Ораторське мистецтво Зеленського не тільки привернуло увагу всього світу, а й стало каталізатором політичних змін».

Ось стратегія, тактика та технічні прийоми Зеленського, які керівники повинні переймати в кризових ситуаціях під час спілкування з громадськістю та співробітниками своїх компаній:

Говоріть коротко

Зеленський лаконічний та підкреслює думки, якими ділиться з українцями та зі всім світом. Тематика його останніх меседжів:

  • Мужність та героїзм українського народу.
  • Заклик до Путіна зупинити війну.
  • Заклик до НАТО закрити небо над Україною.
  • Заклик до всього світу підтримати Україну.

Підбирайте меседжі для різних аудиторій

Зеленський адаптує свої послання до різних аудиторій. В одному з постів у Facebook він написав єврейській громаді: «Я зараз звертаюся до всіх євреїв світу. Ви що, не бачите, що діється? Дуже важливо, щоб мільйони євреїв у всьому світі зараз не мовчали. Нацизм народжується в тиші. Тож кричіть про вбивства мирних жителів. Кричіть про вбивства українців».

Використовуйте слова та фрази, що запам'ятовуються

Зеленський – майстер саундбайту: він зводить свої повідомлення до кількох слів або фраз, що запам'ятовуються, які цитують ЗМІ.

Ось кілька прикладів:

  • Коли ви нападете на нас, ви побачите наші обличчя, а не наші спини.
  • Тут тривають бої. Мені потрібна зброя, а не таксі.
  • Я маю розмовляти з Путіним. Тому що немає іншого шляху зупинити війну. Тому я маю це робити.
  • Якщо ми переможемо, а я впевнений, що переможемо, це буде перемогою всього демократичного світу.
  • Просто немає і не може бути такої правди, яка могла б пояснити, чому обстрілюють із реактивної артилерії дитячі садки.
  • Це буде перемога нашої свободи, перемога світла над пітьмою, перемога свободи над рабством.
  • Ця ніч буде дуже важка, і ворог застосує всі сили, щоб зламати опір українців. … Доля України розвʼязується саме зараз.

Знайте свою аудиторію

Зеленський розуміє, що він дивиться весь світ. І знає, що, розмовляючи з українцями, він розмовляє і з міжнародною аудиторією.

Будьте собою

Професор Джорджтаунського університету з комунікації Жанін Тернер нещодавно сказала: «Справжній лідер звертається до нас так, що ми віримо: при особистому спілкуванні він говоритиме з нами так само, як зараз говорить по телевізору. Ми бачимо його людяність та співпереживання.

Зеленський вміє спілкуватися настільки відкрито, що відчуваєш, ніби він говорить саме з тобою, а не з величезною аудиторією. Він уміє робити це короткими лаконічними фразами, які добре лягають у заголовки новин, пости в соціальних мережах та розмови між людьми. Тому його меседжі доходять не лише до тих, хто чув його особисто. Його слова передають із вуст в уста, люди розповідають про них іншим».

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд