Представники ООН кажуть: понад 5,2 млн осіб виїхали з України, ще 7,1 млн стали внутрішньо переміщеними особами. Але ці цифри не показують реальної картини. Ось чому
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
ООН фіксує лише першу країну прибуття. Через відсутність авіаційного сполучення статистика є лише по суміжних країнах, які часто використовуються як транзитні.
Forbes зробив свою оцінку: порахував актуальну кількість біженців по країнах світу на другу половину квітня, використавши дані ООН, українського та закордонних урядів, а також аналітику переміщень українців від Vodafone Ukraine.
Частку мігрантів та внутрішньо переміщених осіб, що повернулися додому, оцінено в 25% на основі даних ООН та розрахунків Forbes. Дані є оціночними та не претендують на абсолютну точність.
Далеко від власного житла залишаються близько 9 млн українців – понад 20% усього населення. У тому числі 5 млн перебувають в межах держави, 4 млн – за кордоном, найбільше – в Польщі.
Однак з 2,9 млн біженців, які перетнули українсько-польський кордон із початку війни, понад 1 млн в’їжджали до Польщі, щоб потім потрапити до інших країн, понад 700 000 повернулися до України.
У Росії перебувають майже 400 000 біженців, у тому числі примусово переміщених осіб. Далі за кількістю біженців у списку Чехія, Німеччина та Угорщина.
Щодо внутрішніх переселенців: частина з них, поживши на початку війни в іншому регіоні України, вже повернулися додому. Лише з-за кордону повернулося понад 1 млн осіб, кількість внутрішньо переміщених осіб може бути не меншою.
Статистика від Мінсоцполітики України також відрізняється – цифри вдвічі нижчі: з початку повномасштабного наступу Росії кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб зросла до 3,4 млн осіб. За два місяці додалося 2 млн осіб.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.