Дитина з батьками на марші в підтримку України в Кракові, Польща, 10 квітня. /Getty Images
Категорія
Картина дня
Дата

Все не так, як каже ООН. Forbes оцінив реальну кількість українських біженців і в яких країнах вони зараз. Інфографіка

Дитина з батьками на марші в підтримку України в Кракові, Польща, 10 квітня. Фото Getty Images

Представники ООН кажуть: понад 5,2 млн осіб виїхали з України, ще 7,1 млн стали внутрішньо переміщеними особами. Але ці цифри не показують реальної картини. Ось чому

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

ООН фіксує лише першу країну прибуття. Через відсутність авіаційного сполучення статистика є лише по суміжних країнах, які часто використовуються як транзитні.

Forbes зробив свою оцінку: порахував актуальну кількість біженців по країнах світу на другу половину квітня, використавши дані ООН, українського та закордонних урядів, а також аналітику переміщень українців від Vodafone Ukraine.

Частку мігрантів та внутрішньо переміщених осіб, що повернулися додому, оцінено в 25% на основі даних ООН та розрахунків Forbes. Дані є оціночними та не претендують на абсолютну точність.

Все не так, як каже ООН. Forbes оцінив реальну кількість українських біженців і в яких країнах вони зараз. Інфографіка /Фото 1

Інфографіка: Максим Золоєдов.

Далеко від власного житла залишаються близько 9 млн українців – понад 20% усього населення. У тому числі 5 млн перебувають в межах держави, 4 млн – за кордоном, найбільше – в Польщі.

Однак з 2,9 млн біженців, які перетнули українсько-польський кордон із початку війни, понад 1 млн в’їжджали до Польщі, щоб потім потрапити до інших країн, понад 700 000 повернулися до України.

У Росії перебувають майже 400 000 біженців, у тому числі примусово переміщених осіб. Далі за кількістю біженців у списку Чехія, Німеччина та Угорщина.

Щодо внутрішніх переселенців: частина з них, поживши на початку війни в іншому регіоні України, вже повернулися додому. Лише з-за кордону повернулося понад 1 млн осіб, кількість внутрішньо переміщених осіб може бути не меншою.

Статистика від Мінсоцполітики України також відрізняється – цифри вдвічі нижчі: з початку повномасштабного наступу Росії кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб зросла до 3,4 млн осіб. За два місяці додалося 2 млн осіб.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні