Ірма Вітовська та Андрій Лідаговський, фільм «Мої думки тихі»
Категорія
Життя
Дата

На Netflix з’явилося ще сім українських фільмів. Що це за кіно та як домовлялися про співпрацю зі стримінгом

5 хв читання

Ірма Вітовська та Андрій Лідаговський. Кадр із фільму «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча

14 жовтня на сервісі Netflix з’явилося сім українських фільмів: «Поводир», «Захар Беркут», «Мої думки тихі», «Сторожова застава», «Зірки за обміном», «Віддана», «Фокстер і Макс». Їх продажем американському сервісу для показу на території України займалась група компаній Film.ua. Як укладали угоду і що це за фільми

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

У вересні Forbes стало відомо про перший великий пакет фільмів, який Netflix придбав у групи компаній Film.ua. Йшлося про ймовірні 14 проєктів, що мають найближчим часом з’явитися на стримінговому сервісі. Точну кількість фільмів у пакеті Film.ua не називає. 14 жовтня в доступі з’явилося сім – «Поводир», «Захар Беркут», «Мої думки тихі», «Сторожова застава», «Зірки за обміном», «Віддана», «Фокстер і Макс».

«На жаль, не всі фільми [із запропонованих стримінгу] увійшли в пакет, – каже директор Film.ua Distribution Євген Драчов. – Буде більше, впевнений».

Фільми доступні для перегляду лише на території України. На стримінгу також з’являться стрічки «Велика прогулянка», «Найкращі вихідні» та «Снайпер. Білий ворон». Про це розповіли Forbes дотичні до створення цих фільмів люди. «Скаженого весілля» на сервісі не буде, уточнило на умовах анонімності джерело в Film.ua.

Які українські фільми є на Netflix

Для групи компаній це не перша угода з Netflix. Раніше стримінгу продали право на показ детективу «Нюхач». Він став першим українським серіалом, що з’явився на Netflix.

Як домовлялись про співпрацю цього разу? «Зробили пропозицію фільмів нашого виробництва та виробництва інших українських продюсерів, чиї фільми ми дистрибутуємо», – каже Драчов.

Вартість угоди Драчов не називає. Навряд Netflix купить український фільм дорожче, ніж за $50 000, казав Forbes продюсер фільму «Снайпер. Білий ворон» Артем Денисов. Зараз ідеться навіть не про десятки тисяч доларів, погоджувався продюсер фільму «Дике поле» Володимир Яценко.

Хто ще співпрацює з Netflix в Україні

Крім Film.ua, продажем фільмів американському сервісу займається медіахолдинг «Медіа Група Україна». Завдяки їхнім зусиллям на Netflix з’явились «Дике поле», «Бурштинові копи» та «Зустріч однокласників», також доступні лише на території України. Вони доєднались до двох сезонів «Слуги народу» студії Квартал 95, документального фільму «Зима у вогні» та стрічки «Носоріг» Олега Сенцова

Продюсер «Дикого поля» Володимир Яценко почав напряму вести переговори з Netflix щодо інших своїх проєктів. Яких – поки невідомо. Серед найбільш відомих фільмів, з якими він працював: «Додому» Нарімана Алієва, «Атлантида» Валентина Васяновича, «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча, «Я і Фелікс» Ірини Цілик. Алієв і Лукіч – учасники списку Forbes «30 до 30».

Про що фільми, які купив Netflix

«Поводир» (2014)

Режисер: Олесь Санін

Бюджет фільму: 16,8 млн грн

У 2014-му Український Оскарівський комітет висунув історичну драму на премію «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». Стрічка не потрапила до шортліста, утім все одно здобула визнання аудиторії. На IMDb на основі понад трьох тисяч голосів фільм дістав оцінку 7,7.

«Поводир», знятий на основі реальних подій, описує 30-ті роки в радянській Україні. Американський інженер Майкл Шемрок із сином приїздить до Харкова будувати тракторний завод. Чоловік закохується в актрису Ольгу Левицьку (Джамала), якою захоплений спецслужбовець Володимир. Майкла вбивають, його сина рятує від переслідувачів сліпий кобзар. Хлопець стає його поводирем. 

«Захар Беркут» (2019)

Режисери: Ахтем Сеітаблаєв, Джон Вінн

Бюджет фільму: 113,2 млн грн

Фільм копродукції України та США на IMDb здобув рейтинг 5,7 на основі майже чотирьох тисяч голосів. Стрічку зняли англійською мовою, більшість ролей зіграли американські актори. Сценарій історичної драми написаний на основі однойменної повісті Івана Франка, проте з новими персонажами та сюжетними лініями.

XIII століття в маленькому карпатському селі. Часи, коли Монгольська імперія захопила більшу частину Київської Русі. Імперська армія атакувала місцевих, частину людей вбивши, частину – взявши в заручники. Сини Беркута пробралися в поселення загарбників та звільнили людей. Хан вирішує помститися, а громада під керівництвом Захара Беркута будує план, щоб зупинити агресора назавжди.

«Мої думки тихі» (2019)

Режисер: Антоніо Лукіч

Бюджет фільму: 9,4 млн грн 

Перший український фільм, який з’явився на HBO Europe. Стрічка отримала Спеціальну премію журі на 54-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах, приз глядацьких симпатій на Одеському міжнародному кінофестивалі та премію FIPRESCI за найкращий український фільм.

Трагікомедія про проблеми батьків і дітей. 25-річний Вадим отримав замовлення – записати звуки різних тварин. За спів рахівського крижня, який гніздиться на рідному для хлопця Закарпатті, йому пообіцяли тисячу доларів «зверху». У Рахівський район Вадим їде із мамою Галиною, яка надокучає йому своїми розмовами та поведінкою.

«Сторожова застава» (2017)

Режисер: Юрій Ковальов

Бюджет фільму: 39,2 млн грн  

Українське фентезі за мотивами роману Володимира Рутківського. Школяр Вітько гуляє Карпатами та раптово опиняється в минулому за часів Київської Русі, де триває протистояння богатирів і половців.

Для акторів стрічки виготовили 160 костюмів, ще близько 150 – дібрали з приватних колекцій, пише Держкіно. Будівництво фортеці «Сторожової застави» та декорацій у ній тривало майже пів року, а на створення табору половців витратили 100 тонн ґрунту, 1000 метрів мотузок та 200 квадратних метрів повсті.

«Зірки за обміном» (2021)

Режисер: Олексій Даруга

Бюджет фільму: 15 млн грн

Сімейна комедія з Олею Поляковою та DZIDZIO в головних ролях.

Сюжет описує непримиренних суперників – зірок Олю Малякову та Фому Михайловського – які міняються тілами.

«Віддана» (2019)

Режисерка: Христина Сиволап

Бюджет фільму: 60 млн грн

Історичну мелодраму зняли за мотивами роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія».

Друга половина XIX століття. Масштабна пожежа. Доктор Анґер не встигає врятувати дружину, але виносить з вогню рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. Дівчата ростуть разом. Стрічка розповідає про їхнє життя за 25 років, де уже жінки намагаються зрозуміти, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня.

«Віддана» – наймасштабніша костюмована стрічка вітчизняного кінематографа. Під керівництвом кінокостюмерки Лесі Патоки для акторів пошили 150 костюмів і зібрали понад 300 образів періоду межі XIX–XX століть. 

«Фокстер і Макс» (2019)

Режисер: Анатолій Матешко

Бюджет фільму: 51,4 млн грн

Сімейний фантастичний фільм отримав нагороду Dream Award на Сеульському фестивалі дитячого кіно, дві «Золоті Дзиґи» за найкращі візуальні ефекти й найкращий монтаж, а також гран-прі «Чілдрен Кінофесту».

У стрічці школяр Макс малює нанофарбами собаку, який несподівано оживає та виявляється роботом із суперможливостями. Злочинець, який дізнається про пса, починає полювати на пару.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд