Звіт Маріо Драґі про глобальні економічні виклики ЄС та шляхи їх вирішення, що вийшов 9 вересня, порівнюють із Планом Маршалла для повоєнної Європи та Новим курсом у США 1930-х. Що означає цей документ і ключові його висновки для ЄС та України, що хоче стати членом обʼєднання? Forbes поговорив про це з Якобом Кіркегаардом, аналітиком із топового європейського think tank Bruegel.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Понад рік ексголова Європейського центробанку, колишній премʼєр-міністр Італії Маріо Драґі на прохання керівництва Єврокомісії досліджував ключові причини, через які блок став суттєво відставати в економічному плані від інших країн-лідерок світу. 400-сторінковий звіт на цю тему був опублікований 9 вересня.
Один із рецептів вирішення проблеми – збільшити інвестиції в інновації та продуктивність праці в Європі до €800 млрд на рік. «Це приблизно вдвічі більше, ніж під час Плану Маршалла в Європі в кінці 1940-х», – каже Forbes старший науковий співробітник аналітичного центру Bruegel (Брюссель, Бельгія) Якоб Кіркегаард.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.