Минулого тижня валютний ринок зафіксував черговий історичний максимум курсу долара в Україні. Та тренд на девальвацію, ймовірно, не буде тривалим, очікують опитані Forbes банкіри та фінансові аналітики. Ключові причини – великі обсяги міжнародної допомоги у березні й традиційна для України сезонність, коли навесні гривня зазвичай зміцнюється. Що відбуватиметься з курсом найближчими тижнями? Пояснення від Forbes
22 лютого офіційний курс долара оновив історичний максимум – 38,62 грн/$. З жовтня, коли НБУ вперше за час повномасштабної війни відмовився від фіксованого курсу, долар на міжбанківському валютному ринку подорожчав на понад дві гривні.
У чому причина падіння та чи надовго це? З початку 2024-го українська економіка зіткнулась з проблемою зменшення міжнародної допомоги. За два місяці року до бюджету надійшло лише $436 млн від Японії. Це змусило Нацбанк обережніше, ніж у попередні місяці, витрачати золотовалютні резерви для підтримки гривні. Цей фактор як основний вказали троє опитаних Forbes аналітиків ринку та один банкір.
Та з приходом тепла ситуація має покращитись, очікують співрозмовники: сезонність завдяки аграріям почне грати на користь гривні, а в березні Україна очікує на мільярдні надходження від партнерів.
Що буде з курсом найближчим часом та чи реально побачити долар дешевше 38 грн/$?
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.