Категорія
Новини
Дата

«План Маршалла» для України, гра в карти й перший капітал. Що Ахметов розповів The Washington Post

Щоб побудувати сильну європейську Україну, потрібен новий «план Маршалла» з інвестиціями в сотні мільярдів доларів. Про це сказав найбагатший українець Рінат Ахметов в інтервʼю The Washington Post. Також він розповів про своє дитинство, гру в карти й перший капітал. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За словами Ахметова, Україна після війни має бути «перероблена за образом і подобою Заходу, а не Росії».
  • «Мета полягає в тому, щоб побудувати нову, сильну та європейську Україну, члена (Європейського Союзу), із сильними інститутами, верховенством закону, чіткими антикорупційними правилами, демократичною політичною системою та справедливим ставленням до громадян», – сказав він, відмовившись від особистого інтервʼю, але відповівши на письмові запитання видання.
  • Ахметов наголосив WP, що не є олігархом. «Я ніколи не був і не збираюся бути олігархом. Я найбільший приватний інвестор, роботодавець та платник податків в Україні».
  • Також найбагатший українець пригадав, як зростав у бідній сімʼї. «У нас був будинок площею 20 кв. м, де ми вчотирьох жили та спали на підлозі. Там була вугільна піч, якою ми користувалися вранці, а туалет був на вулиці».
  • За словами його друга Сергія Тарути, ще одного з найбагатших бізнесменів України та депутата, перший справжній успіх Ахметова припав на гру в карти. «Він був одним із пʼяти чи шести найкращих картярів у Радянському Союзі та їздив на змагання», – сказав Тарута.
  • Ахметов заявив, що це перебільшення, але у свої 20 років він справді грав у карти. «Чесно вам скажу, свій перший капітал я заробив грою в карти. І ось що я дізнався: карти – це тактика і стратегія, аналітичний склад мислення, практичний підхід і здатність перемагати», – заявив бізнесмен.

Контекст

Найбагатший українець Рінат Ахметов готовий фінансувати відбудову Маріуполя після повернення Україною контролю над містом, про це він заявив в інтервʼю Wiadomosci. Він сказав, що «коли український прапор знову здійметься над Маріуполем, ми спрямуємо всі сили на відбудову міста». 

Повномасштабна війна суттєво зачепила бізнес-імперію Ріната Ахметова. Від початку війни його статки зменшились на 64%. На початку 2022 року Forbes оцінював їх у $13,7 млрд, а в липні – лише в $4,9 млрд. 

Головний скарб бізнес-імперії «Метінвест» втратив 2/3 оцінної вартості бізнесу. Раніше Forbes оцінював вартість «Метінвесту» в $3 млрд, з яких на частку Ахметова припадає $2,25 млрд.

Вартість відбудови й відновлення України коштуватиме щонайменше $349 млрд, за спільною оцінкою уряду України, Єврокомісії та Світового банку. Майже третина цих коштів потрібна в подальші півтора-три роки. Внаслідок російських атак житловій, соціальній та енергетичній інфраструктурі України завдано збитків на сотні мільярдів доларів, заявляють в Офісі президента. З 10 жовтня Росія завдає масованих ракетних та авіаційних ударів по енергетичній інфраструктурі України. 

За словами президента України Володимира Зеленського, Україна потребує негайно $17 млрд для критичної відбудови лікарень, шкіл, транспортної й енергетичної інфраструктури.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні