Категорія
Новини
Дата

Акціонери виробника «Моршинської» і «Миргородської» оскаржують арешт корпоративних прав

Українські та британські акціонери IDS Ukraine оскаржують арешти активів найбільшого виробника бутильованої води в Україні в судах першої інстанції. Про це сказав в інтервʼю Forbes один із акціонерів виробника «Моршинської» Всеволод Білас.

Forbes Україна випустив новий номер друкованого журналу. В ньому майже два десятки ексклюзивних матеріалів. Придбати журнал з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти 

  • «Інтернешнл Дістріб’юшн Сістемз Лімітед» та інші компанії, які є опосередкованими акціонерами, а також учасниками української групи компаній, оскаржують арешти в судах першої інстанції, повідомив Білас. Він додав, що було арештовано 100% корпоративних прав, а не частки тих опосередкованих акціонерів, до яких у держави є питання. 
  • «Безумовно, в умовах війни з Росією держава має захищати свої інтереси і, якщо треба, впроваджувати санкції. Ми, акціонери IDS Ukraine, це розуміємо, але прагнемо донести в судах і свою позицію: є ще інші акціонери, права та законні інтереси яких порушуються через арешт усіх корпоративних прав компаній групи IDS Ukraine», – зазначив він.
  • Він повідомив, що слідчих дій допоки не було. «Корпоративні права арештовано, отже, держава убезпечила себе від зміни власника, а будь-які подальші слідчі дії, як правило, призводять до дестабілізації операційної діяльності, в якій ні ми, ні держава не зацікавлені», – додав Білас.

Контекст

23 листопада стало відомо, що до АРМА передали корпоративні права семи підприємств з виробництва та продажу питної води. Йдеться про найбільшого виробника бутильованої води в Україні – IDS Ukraine, яка випускає відомі марки «Моршинська» та «Миргородська». Одні з акціонерів компанії – Михайло Фрідман та партнери, які є також співвласниками «Альфа-груп».

Корпоративні права суд заарештував ще на початку червня. Загальна сума арештованих цінних паперів та грошових коштів становить 53,4 млн грн, повідомили в БЕБ й Офісі генпрокурора. Слідство тоді звинуватило російських акціонерів у намаганнях вивести зі своєї власності активи, розташовані на території України. Це два заводи – в Моршині Львівської області та Миргороді Полтавської, дистрибуційна компанія IDS та оператор доставки води IDS Aqua Service.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні