Категорія
Новини
Дата

Alphabet збільшила прибуток на 162%, до майже $18 млрд. Це найприбутковіший квартал в історії компанії

Материнська компанія Google Alphabet у першому кварталі 2021 року збільшила прибуток на 162%, до $17,9 млрд. Частково цьому сприяли активність компанії на ринку IPO й зростання вартості технологічних стартапів, пише CNBC.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Чистий прибуток Alphabet за січень–березень 2021 року виріс на 160%, до $17,9 млрд, перевищивши попередній рекорд у $15,2 млрд у четвертому кварталі 2020-го.
  • Чистий прибуток від вкладень в акціонерний капітал склав $4,75 млрд, що становить 22% від прибутку Alphabet до оподаткування.
  • Найбільше прибутку, ймовірно, приніс розробник програмного забезпечення для автоматизації UiPath, який став публічним на початку цього місяця і зараз оцінюється приблизно в $40 млрд. Alphabet володіє $30,5 млн акцій UiPath на суму $2,3 млрд.
  • Дохід корпорації підвищився на 34% і склав $55,31 млрд. У січні–березні 2020 року дохід склав $41,15 млрд.
  • Від продажів, повʼязаних із такими продуктами Google, як пошукова система, пошта Gmail і карти, Alphabet отримала $31,88 млрд доходу. Це на 30% більше, ніж рік тому.
  • Дохід пошукової системи Google зріс до $31,879 млрд із $ 24,502 млрд за такий самий період роком раніше.
  • Рекламні доходи відеосервісу YouTube зросли на 49% і перевищили $6 млрд.
  • Доходи сервісу Google Cloud, який включає в себе інфраструктуру й платформи для аналізу даних, інструменти для спільної роботи, такі як Google Docs and Sheets, у минулому кварталі підскочили на 46% – до $4,047 млрд.

Контекст

Окрім того що Alphabet займає домінуюче положення в пошуку й має зростаючий хмарний бізнес, в останні роки вона перетворилася на міцного венчурного інвестора. Корпорація інвестує в компанії будь-якого розміру в технологічних галузях. Зокрема, в стартапи через GV (раніше Google Ventures), а також у компанії на більш пізніх стадіях і перед IPO через CapitalG (раніше Google Capital). Серед компаній, які дебютували на фондовому ринку в першому кварталі, найпомітнішими інвестиціями Alphabet є Oscar Health – постачальник медичного страхування. Alphabet володіє понад 24 млн акцій компанії, які на кінець першого кварталу оцінюються у $650 млн. Однак з 2018 по 2020 рік Alphabet інвестувала в Oscar понад $450 млн.

Водночас у міру зростання венчурного портфеля Alphabet збільшується й ризик того, що його квартальний прибуток може більш різко коливатися залежно від ринкових умов.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні