Категорія
Новини
Дата

АМКУ оштрафував підприємства з групи ДТЕК Ахметова та інших гравців ринку вугілля майже на 800 млн грн

1 хв читання

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував чотири підприємства групи ДТЕК, «Центренерго», держпідприємство «Держвуглепостач» та «Черкаське хімволокно» майже на 775,483 млн грн. Причиною стало синхронне підвищення цін у 2016–2019 роках на енергетичне вугілля.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Підприємства групи ДТЕК Ріната Ахметова оштрафовано майже на 553 млн грн. Зокрема, «ДТЕК Трейдінг» – на 163,45 млн грн, «ДТЕК Дніпроенерго» – на 125,47 млн грн, «ДТЕК Західенерго» – на 172,97 млн грн, «ДТЕК Східенерго» – на 91,05 млн грн.
  • Також штраф у 205,8 млн грн накладено на «Центренерго», на держпідприємство «Держвуглепостач» – 2,29 млн грн та на «Черкаське хімволокно» – 14,4 млн грн.
  • За даними АМКУ, Міністерство енергетики та вугільної промисловості (Міненерговугілля), у 2016–2019 роках рекомендувало державним підприємствам підвищити граничний рівень ціни вугільної продукції для потреб ТЕС і ТЕЦ до відповідного рівня. При цьому на нарадах були присутні також представники приватних компаній – постачальників та споживачів енергетичного вугілля. 
  • Через деякий час відповідачі зазначали в угодах ціни на постачання енергетичного вугілля, схожі з тими, що були визначені на нарадах у міністерстві. Така ситуація тривала майже три роки.
  • Міненерговугілля не мало повноважень рекомендувати рівень граничних цін. Адже в Україні продаж енергетичного вугілля здійснюється на ринкових умовах. 
  • Таким чином, Міненерговугілля створювало умови учасникам ринку енергетичного вугілля для вчинення антиконкурентних узгоджених дій.
  • ДТЕК заявила, що вважають рішення АМКУ безпідставним, необ’єктивним та упередженим. Компанія планує відстоювати права та інтереси в суді.

Контекст

У грудні 2020 року Антимонопольний комітет України наклав на компанії ДТЕК («ДТЕК Західенерго» та «Д.Трейдінг») штрафи на понад 275,2 млн грн. За версією АМКУ, «ДТЕК Західенерго» починаючи з 29 липня 2019 року зменшувала в заявках на продаж електричної енергії в сегменті «ринок на добу наперед» обсяги запропонованої електричної енергії в години мінімального навантаження. Це призвело до зростання обсягів продажів АТ «ДТЕК Західенерго» електричної енергії в сегменті «балансуючий ринок» за більш високими цінами.

Причому «ДТЕК Трейдінг» обмежувала доступ імпортованої електричної енергії з території Словаччини в торгову зону «Острів Бурштинської ТЕС». Компанія впродовж липня–жовтня 2019 року викуповувала більшу частину пропускної спроможності.

Ці звинувачення та штрафи ДТЕК нині оскаржує в суді.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні