Apple видалила додатки WhatsApp і Threads зі свого інтернет-магазину App Store у Китаї за вказівкою інтернет-регулятора країни, пише Financial Times. Регулятор розпорядився виключити зі списку дві програми, що належать Meta, з міркувань національної безпеки. За даними The Wall Street Journal, також були видалені месенджери Signal, Telegram и Line.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Виробник iPhone заявив у пʼятницю, що регулятор Китаю розпорядився видалити програми з Apple App Store в країні через «міркування національної безпеки».
- «Ми зобовʼязані дотримуватися законів країн, в яких ми працюємо, навіть якщо ми з ними не згодні», – заявили в Apple.
- WhatsApp має понад 2 млрд активних користувачів на місяць по всьому світу. За даними Appfigures, Threads, аналог Twitter, став четвертим за популярністю сервісом у магазинах додатків по всьому світу у грудні.
- Незрозуміло, коли саме WhatsApp був вилучений з Apple Store у Китаї, але станом на пʼятницю він був недоступний. Водночас Messenger все ще доступний в App Store в Китаї, як і основні програми Meta – Facebook та Instagram.
Контекст
Раніше китайські користувачі мали доступ до деяких великих західних соціальних мереж, які були офіційно заблоковані в країні, але були доступні у вітчизняних магазинах додатків. Видалення програм компанією Apple закриває цю лазівку на iPhone, хоча користувачі, як і раніше, можуть завантажувати програми в магазинах програм інших країн.
Цей крок було зроблено в той час, коли Конгрес США готується до суботнього голосування щодо законопроєкту про заборону TikTok, що належить ByteDance, якщо платформу не буде передано некитайському власнику.
Деякі експерти в китайській технологічній галузі заявили, що рішення стосовно WhatsApp і Threads може бути повʼязане з новим правилом, прийнятим у серпні минулого року, яке вимагає, щоб усі додатки, доступні в Китаї, реєструвалися в уряді, інакше вони ризикують бути видалені. Крайнім терміном для завершення реєстрації був кінець березня, а правила набули чинності 1 квітня.
Apple вже видаляла програми зі свого китайського App Store, зокрема, новинний додаток The New York Times у 2017 році.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.