Категорія
Новини
Дата

АРМА оголосило переможця конкурсу на управителя для заарештованих корпоративних прав власника «Моршинської»

Нацагентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) знайшло управителя для арештованих корпоративних прав IDS Ukraine. Корпоративними правами управлятиме конкурент – «Карпатські мінеральні води». Про це Forbes повідомили у пресслужбі АРМА. В IDS Ukraine планують оскаржувати результати конкурсу АРМА.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Компанія «Карпатські мінеральні води», за даними YouControl, належить Сергію Устенко. Виручка компанії у 2021 році становила 112 млн грн.
  • Зокрема, АРМА передає в управління компанії завод «Оскар» і дистрибуційну компанію IDS, яка входить до групи IDS Ukraine.
  • В АРМА повідомляють, що після проведення оцінки арештованих корпоративних прав із «Карпатські мінеральні води» буде укладено договір управління.
  • Компанія «Карпатські мінеральні води» працює на українському ринку понад 15 років. Вона виробляє мінеральну воду під торговою маркою «Карпатська джерельна», солодкі газовані напої «Фруктова Джерельна» та «Соковинка», а також енергетичний напій «Dragon».
  • Загалом документи для участі у цьому конкурсі подало десять учасників, одна з компаній подала документи після закінчення дедлайну. 
  • Оновлено. В IDS Ukraine повідомили, що призначення управителя жодним чином не вплине на операційну діяльність компанії.
  • «Непідсанкційні акціонери, що складають більшість і права яких були порушені, будуть оскаржувати результати конкурсу АРМА в українських та міжнародних судах, оскільки, при призначенні управителя було допущено ряд порушень», – йдеться у повідомленні компанії.
  • Серед порушень в компанії назвали «назаконне позбавлення не підсанкційних акціонерів права управляти належними їм акціями, а також відсутність ліцензії Нацкомісії з цінних паперів та фондового у компанії «Карпатські мінеральні води».

Контекст

23 листопада минулого року БЕБ повідомило про арешт корпоративних прав росіян-акціонерів холдингу IDS Ukraine, до якого входять Моршинський завод мінеральних вод «Оскар», Миргородський завод мінеральних вод, дистрибуційна компанія IDS та оператор доставки води «ІДС Аква Сервіс». Група володіє торговими марками «Моршинська», «Миргородська», «Аляска» та «Аква Лайф». Серед акціонерів компанії – Михайло Фрідман і партнери, які є також співвласниками «Альфа-груп».

Таке рішення прийнято, щоб уникнути виведення ними з України активів семи підприємств із виробництва та реалізації питної води. За даними БЕБ, зазначені підприємства перебувають у їхній фактичній власності через підконтрольну офшорну компанію-нерезидента.

Гендиректор IDS Ukraine Марко Ткачук у відповідь на запит «Інтерфакс-Україна» розповів, що передання АРМА корпоративних прав компанії на загальну суму понад 10 млрд грн не вплине на господарську діяльність групи. 

Українські та британські акціонери IDS Ukraine оскаржують арешти активів найбільшого виробника бутильованої води в Україні в судах першої інстанції, сказав в інтервʼю Forbes один із акціонерів виробника «Моршинської» Всеволод Білас.

10 лютого АРМА оголосило конкурс на управителя для арештованих активів виробників і реалізаторів мінеральних вод торгових марок «Моршинська», «Миргородська» та Borjomi. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні