Меткомбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг», який входить у одну з найбільших сталеварних груп світу ArcelorMittal, втратив у 2024 році через події, повʼязанні з війною, – понад $50 млн. Більшість – через відключення електрики. Про це в інтервʼю Forbes Ukraine розповів СЕО АМКР Мауро Лонгобардо.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Деталі
- Влітку блекаут змусив меткомбінат зупинити домни на 10 днів – це були великі збитки, наголосив Лонгобардо. Через інше вимкнення, яке тривало декілька хвилин, від пожежі постраждала коксова батарея, розповів він.
- АМКР має 10 МВт дизельних генераторів, які мають включитись і дати змогу безпечно зупинити виробництво під час відключень. Але пожежа на коксохімі відбулась настільки швидко, що генератори не встигли увімкнутися, зазначив Лонгобардо.
Цитата
«Зараз ми шукаємо рішення, як захиститись від подібних раптових інцидентів. Для компанії, яка дуже близько до виходу на беззбитковий рівень, втрата $50 млн – це дуже неприємно», – сказав СЕО АМКР.
Контекст
АМКР – великий платник податків і найбільший роботодавець у Кривому Розі. Підприємство є одним із найбільших виробників металопродукції в Україні.
Динаміка економіки Китаю, обстріли Росією української енергетики, потреби мобілізації, тривалість війни та навіть результати президентських виборів в США – все це напряму впливає на обсяги виробництва АМКР та його фінрезультати.
АМКР за підсумками 2023-го скоротив виробництво сталі на 18,5% проти показників 2022 року – до 1 млн т. Протягом минулого року комбінат скоротив виплавку чавуну на 7,2% р./р. – до 1,5 млн т. Випуск сталевого прокату становив 0,9 млн т, що на 19,2% менше проти 2022 року.
У 2023-му податкові платежі «АрселорМіттал Кривий Ріг» до бюджетів усіх рівнів склали 4,1 млрд грн податків і зборів. Із них 243 млн грн надійшли до державного бюджету та 2,2 млрд грн – до місцевих бюджетів.
АМКР у квітні 2024 року відновив роботу доменної печі і майже вдвічі збільшив виробництво сталі та прокату попри постійні атаки Росії на енергетику. У порівнянні з квітнем 2023-го виробництво сталі зросло на 90% (з 86 000 до 163 000 т) і прокату – на 95% (з 78 000 до 152 000 т).
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.