Директорка Агенції оборонних закупівель Марина Безрукова, яку відсторонили на час службового розслідування, звернулась до президента Володимира Зеленського з проханням втрутитися в ситуацію навколо АОЗ і сприяти її врегулюванню в правовий спосіб, йдеться в її відкритому листі від 31 січня. Доповнено. В Міністерстві оборони заявили, що сьогодні завершується контракт Безрукової з АОЗ і його не продовжать, тож, вона припиняє виконання обов’язків.
Ключові факти
- Безрукова наголосила, що роботу АОЗ має бути відновлено найближчим часом, інакше існує загроза критично важливим постачанням для ЗСУ і руйнування довіри донорів та партнерів.
- За словами Безрукової, призначення Жумаділова тимчасовим виконувачем обов’язків керівника відбулося в «сумнівний юридичний спосіб» і фактично заблокувало роботу Агенції.
- Зокрема, тиждень не підписувалися платіжні документи згідно з контрактами, не укладалися готові та погоджені контракти тощо.
- Також «сотні важливих документів просто умисно поставили в режим stand- by», додала вона. Йдеться про регулярну звітність, яку Агенція надсилає Міноборони, Генеральному штабу та іншим органам для оперативного інформування і планування.
- «Я не тримаюся за посаду, але спроби звільнити мене через порушення процедур закону та всупереч міжнародним зобовʼязанням руйнують інституцію та її спроможність працювати швидко та ефективно задля забезпечення ЗСУ», – написала вона.
- Безрукова закликала президента втрутитися у ситуацію і зупинити руйнування Агенції, гарантувати розв’язання конфлікту виключно у правовий спосіб, забезпечити повноцінну й стабільну роботу АОЗ, без тиску, блокувань та атак.
- Вона наголосила, що суть проблеми полягає не просто в спробі звільнити її, а у «фактичному руйнуванні інституції з порушенням всіх можливих законів та міжнародних зобов’язань України».
- Доповнено. Міністерство оборони заявило, що з 1 лютого тимчасове виконання обов’язків керівника Агенції покладено на Арсена Жумаділова. Він виконуватиме ці функції до моменту затвердження нового директора у встановленому порядку.
- Відомство додало, що 31 січня завершується контракт Безрукової з Агенцією, його не буде продовжено, і вона припиняє виконання обов’язків голови АОЗ.
- Серед ключових причин зміни керівника АОЗ міністерство називає – невиконання запланованих постачань для фронту, чисельні зауваження Генштабу щодо неякісного планування оборонних закупівель та несвоєчасної комунікації з боку Агенції, необґрунтоване перенесення графіків постачання. Абсолютно неприйнятними є численні витоки закритої інформації, що стануть окремим предметом розгляду правоохоронних органів, сказано у заяві Міноборони.
Контекст
24 січня міністр оборони Рустем Умєров подав до Кабінету Міністрів подання на звільнення свого заступника Дмитра Кліменкова, а ще вирішив не продовжувати контракт із Мариною Безруковою, чинною директоркою Агенції оборонних закупівель, і призначити гендиректора Державного оператора тилу Арсена Жумаділова замість неї. Також Міністерство оборони відкликало двох представників держави з наглядової ради АОЗ – Тараса Чмута і Юрія Джигира.
Хоча Умєров усунув очільницю Агенції оборонних закупівель, але та відмовилася йти. Хто контролюватиме 298 млрд грн на зброю – у матеріалі Forbes Ukraine.
Станом на 30 січня Безрукова знову значилась керівником ДП «Агенція оборонних закупівель», свідчила інформація з державного реєстру. Згідно з даними YouControl, відповідна зміна відбулася 29 січня, до того з 25 січня керівником АОЗ в держреєстрі було вказано Жумаділова. Очільник ДОТ раніше пояснював, що Умєров відсторонив Безрукову на період службового розслідування і тимчасово призначив його керувати АОЗ.
31 січня Міністерство юстиції виправило інформацію в Єдиному державному реєстрі, внаслідок чого Жумаділов отримав статус представника ДП «Агенція оборонних закупівель», він тимчасово виконує обовʼязки директора на час службового розслідування. Водночас Безрукова зберігає статус керівника з обмеженням: «відсторонена від виконання посадових обовʼязків на час службового розслідування»
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.