Біткоїн подолав позначку в $28 000. Курс криптовалюти наблизився до дев’ятимісячного максимуму /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Біткоїн подолав позначку в $28 000. Курс криптовалюти наблизився до дев’ятимісячного максимуму

Getty Images

У неділю, 19 березня, біткоїн досяг максимуму з червня у $28 474, пише Reuters. Інші цифрові активи також виросли на тлі потрясінь у банківському секторі.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • У понеділок найбільша криптовалюта за ринковою вартістю впала на 1,8% – до $27 549. Біткоїн вагався близько девʼятимісячного максимуму і закрив свій найкращий тиждень за чотири роки, оскільки потрясіння у банківському секторі змушують деяких інвесторів звертатися до цифрових активів.
  • Минулого тижня біткоїн виріс на 26% і більш ніж на 35% – за 10 днів на тлі краху Silicon Valley Bank та поглинання UBS банку Credit Suisse.
  • «Імпульс зумовлений ліквідністю, оскільки біткоїн є альтернативним засобом ліквідності», – сказав Маркус Тілсон, керівник відділу досліджень і стратегії компанії Matrixport.
  • Він очікує, що до кінця року біткоїн може досягти $45 000, а ліквідність від центральних банків знайде своє застосування у криптоактивах, як це було у 2021 році, коли біткоїн досяг рекордних максимумів.
  • За даними Bloomberg, з початку року ціна біткоїна зросла майже на 70%. Інші цифрові активи також виросли: Ethereum виріс приблизно на 17% з початку минулого тижня, а так звані альткоїни, такі як Solana та Cardano, також виросли.

Контекст

10 березня стало відомо, що у США збанкрутував Silicon Valley Bank (SVB). Це стало найбільшим банкрутством із часів економічної кризи 2008 року та другим за величиною в історії США. SVB займав 16-те місце за активами у США і був одним із найвідоміших кредиторів у галузі технологічних стартапів. Проблеми в банку почалися після закриття аналогічної кредитної організації, що інвестує в стартапи – Silvergate Bank. Це викликало стурбованість на ринку та стрімкий розпродаж інвесторами галузевих акцій. 

12 березня в США збанкрутував інший великий банк – Signature Bank. Член правління банку Барні Френк сказав, що Signature постраждав від відтоку коштів клієнтів на мільярди доларів. За його словами, занепокоєність клієнтів щодо вкладень Signature у криптовалюту зросла після краху SVB. Клієнти казали, що почуваються комфортніше в гігантських банках, таких як JPMorgan Chase & Co. «Це була паніка, спричинена SVB. Ми були в порядку до останніх двох годин п’ятниці», – сказав він.  

14 березня Credit Suisse опублікував звіт за 2022 рік, у якому йдеться про те, що банк виявив «суттєві недоліки» у контролі за фінансовою звітністю. UBS погодився купити Credit Suisse за понад $3 млрд, пише Financial Times. У результаті власники облігацій Credit Suisse на $17 млрд втратять свої інвестиції, що, як очікується, викличе хвилювання на європейських боргових ринках.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні