Категорія
Новини
Дата

Чехія зібрала для України €200 млн за 11 днів війни

1 хв читання

Російське вторгнення в Україну підняло у Чеській Республіці безпрецедентну хвилю солідарності. За 11 днів війни чеські громадяни та організації перерахували благодійним організаціям на підтримку України майже 1,5 млрд. крон (близько €60 млн.). Попередній рекорд було встановлено у 2021 році після урагану в Південній Моравії – 1,3 млрд. крон.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

 • Чеські неурядові організації, які допомагають Україні, збирають у середньому 100 млн крон (€3,8 млн) щодня. Уряд надав Україні приблизно 2,5 млрд крон (€98 млн) – у вигляді військових поставок та гуманітарної допомоги. Празький муніципалітет направить 250 млн. крон (€9,6 млн.) на облаштування біженців.
 • Найбільше грошей зібрала ініціатива SOS Україна неурядової організації People in Need. За словами її прес-секретаря Вероніки Габрієлової, до 3 березня було зібрано 1,1 млрд крон (€43 млн).
 • People in Need будує будинки для біженців, встановлює намети, що обігріваються, в Словаччині і допомагає у Львові. Організація запустила гуманітарний поїзд між Чехією та Україною.
 • SOS Україна збирає кошти за допомогою благодійних концертів. 1 березня Чеське телебачення організувало шоу на Вацлавській площі у Празі. Воно дозволило залучити 160 млн. крон (€6,3 млн.).
 • Християнська благодійна організація Caritas CR акумулювала за перший тиждень війни понад 70 млн. крон (€2,7 млн.). Ці кошти спрямовуються на забезпечення базових потреб – води, їжі, санітарії та житла. Організація також надає психологічну допомогу.
 • Допомагають і найбагатші чехи. Структури інвестиційного фонду Impulse Ventures (основний власник – Ондржей Томек) зобов'язалися перерахувати українській армії $5 млн (116,5 млн. крон). Фінансист Павло Тикач пообіцяв пакет допомоги на 100 млн. крон (€3,9 млн.). Група PPF має намір надати аналогічну суму Міністерству освіти для інтеграції дітей-біженців.
 • На початку війни чеські IT-підприємці провели в Твіттері «аукціон допомоги». Ян Барта з Pale Fire Capital пообіцяв допомогу у розмірі 22 мільйонів крон (€0,9 млн), власник пошуковика Seznam Іво Лукачович – 23 млн крон, а засновник онлайн-ритейлера Alza Альош Заворал – 24 млн.
 • Після вторгнення російської армії уряд вирішив відправити в Україну пістолети, гвинтівки, автомати та боєприпаси приблизно на €25 млн. Держава також виділила 300 млн крон (€11,5 млн) на гуманітарну допомогу в Україні та 1,5 млрд крон (€60 млн ) на допомогу біженцям у Чехії.
 • Посольство України оголосило про збір коштів для української армії. До 8 березня чеські громадяни перерахували на його рахунок 450 млн. крон (€17,3).
 • Підключись і банки. Одна з найбільших кредитних організацій Чехії ČSOB при відкритті рахунку надає громадянам України фінансову допомогу у розмірі 2500 крон (€98). Банк також підтримує донорську платформу Darujsprávне, яка зібрала для України понад 18 млн крон (€0,7 млн).
 • Найбільший роздрібний банк Чехії Česká sporitelna зупинив усі рекламні кампанії, заплановані на березень. Зекономлені гроші було перераховано фонду Post Bellum, який у перші дні війни відправив українським бійцям обладнання для госпіталів, бронежилети та каски на суму понад 30 млн крон (€1,2 млн).
Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні