Агрохолдинг Kernel за підсумками 2023 фінансового року (липень 2022 року – червень 2023 року) отримав чистий прибуток у $299 млн в порівнянні зі збитком у $41 млн за аналогічний період минулого фінансового року, свідчать фінансові результати компанії.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- EBITDA групи «Кернел» зі звітний період зріс у 2,5 раза – до $544 млн в порівнянні з минулим роком.
- Агрохолдинг визнав збитки обсягом $241 млн через курсову різницю – знецінення гривні щодо долара США.
- «Таким чином, ми закрили рік із загальним сукупним доходом у розмірі $59 млн, що відноситься до акціонерів Kernel Holding S.A.», – йдеться в коментарі засновника «Кернел» Андрія Веревського.
- Виручка агрохолдингу зменшилася на 35% – до майже $3,5 млрд.
- Чистий борг станом на 30 червня 2023 року зменшився на 60% – до $595 млн. Також Веревський заявив, що компанія не планує виплату дивідендів акціонерам.
Цитата
«Я б описав цей поступ як несподівано сприятливий результат у розтерзаній війною Україні, що значною мірою пояснюється сприянням кількох факторів, насамперед «зернової угоди» та високих світових цін», – прокоментував фінансові результати Андрій Веревський.
Контекст
Найбільшим співвласником «Кернела» через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,3%.
До війни «Кернел» посідала перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (приблизно 7% світового виробництва) та її експорту (приблизно 12%). Компанія також була найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, холдинг займався вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.
У 2022 фінансовому році «Кернел» отримала $41 млн чистого збитку проти $506 млн чистого прибутку в попередньому фінансовому році. Виторг агрохолдингу скоротився на 5% – до $5,3 млрд, а показник EBITDA скоротився в 3,7 раза – до $220 млн.
У січні «Кернел» підписала угоду зі своїми кредиторами, зокрема з Natixis, ING, EBRD та EIB, про звільнення від погашення до 30 червня 2023-го двох траншів гарантованих облігацій по $300 млн кожен зі ставкою 6,5% погашення, відповідно, у 2024-му та 2027-му роках.
У травні Kernel подала заявку на делістинг акцій із Варшавської біржі.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.