Категорія
Новини
Дата

Дефіцит держбюджету в липні скоротився майже в 40 разів. Одна з причин – скасування податкових пільг на імпорт

У липні 2022 року до загального фонду держбюджету надійшло 169,6 млрд грн. Фактичний дефіцит становив 3,7 млрд грн, повідомило Міністерство фінансів з посиланням на дані Держказначейства. Дефіцит держбюджету в порівнянні з попереднім місяцем скоротився майже у 40 разів. У червні він перевищував 141 млрд грн.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За січень-липень держбюджет виконано з дефіцитом у сумі 412 млрд грн, у тому числі, загальний фонд – у сумі 411,3 млрд грн, проти запланованого розписом загального фонду дефіциту у 743,4 млрд грн. 
  • Від податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів держбюджет отримав 35,4 млрд грн (зібрано 35,4 млрд, відшкодовано 0,6 млн грн).
  • Надходження від ПДВ із ввезених на митну територію України товарів склали 20,2 млрд грн. 
  • Серед інших надходжень: податок на доходи фізосіб та військового збору – 13,3 млрд грн; акцизний податок – 7,8 млрд грн; податок на прибуток підприємств – 4,8 млрд грн; рентна плата за користування надрами – 3,6 млрд грн; ввізне та вивізне мито – 1,9 млрд грн.
  • Також у липні до загального фонду держбюджету надійшло 80,4 млрд грн міжнародної допомоги (грантів).
  • Надходження єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування у липні 2022 року становили 34,3 млрд гривень.
  • Зокрема, суттєві зміни у надходженнях у липні були зумовлені скасуванням з 1 липня 2022 року окремих пільг з оподаткування товарів, що ввозяться платниками єдиного податку, а також транспортних засобів, що ввозяться громадянами, зазначили в Мінфіні.

Контекст

За даними Мінфіну, у червні фактичний дефіцит держбюджету становив 141,2 млрд грн, у тому числі загального фонду – 134,9 млрд грн. За січень-червень – 405,2 млрд грн, у тому числі загальний фонд – 406,1 млрд грн, проти запланованого розписом загального фонду у сумі 642,6 млрд грн.

У березні Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає податкові стимули для бізнесу на час війни. Підприємствам з обігом до 10 млрд грн дозволили перейти на сплату єдиного податку. Замість ПДВ та податку на прибуток підприємці можуть платити лише 2% від обороту. Фізичні особи-підприємці 1-ї та 2-ї груп дозволили сплачувати єдиний податок на добровільній основі.

Також Верховна Рада звільнила від сплати податків при ввезенні транспортних засобів в Україну. Зміни набули чинності з 1 квітня. Державна митна служба повідомляла, що менш ніж за місяць з ЄС до України без мит ввезли понад 19 000 авто. Від цього бюджет недоотримав понад 2 млрд грн.

Надходження державного бюджету від податкової скоротилися на 30%, а від митниці – на 70%, заявляв міністр фінансів Сергій Марченко. Зокрема, у травні надходження митниці становили 9,5 млрд грн, у квітні – 8 млрд грн та 7 млрд грн у березні. За словами міністра, це пов’язано в тому числі із скасуванням ПДВ та ввізного мита.

23 червня парламент скасував запроваджені на початку квітня пільги при розмитненні автомобілів й повернув мита й оподаткування ПДВ на імпортні товари. Закон набрав чинності з 1 липня.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні