Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7137-д, який передбачає податкові стимули для бізнесу на час війни. За таке рішення проголосували 340 народних депутатів.
Ключові факти
- Підприємства з обігом до 10 млрд грн зможуть перейти на сплату єдиного податку. (окрім підакцизних товарів та грального бізнесу).
- Замість ПДВ та податку на прибуток підприємці платитимуть лише 2% від обороту.
- Фізичні особи-підприємці 1-ї та 2-ї груп сплачуватимуть єдиний податок на добровільній основі.
- Фізичні особи-підприємці не будуть платити ЄСВ за своїх мобілізованих співробітників. На період воєнного стану ФОП також не сплачуватимусь ЄСВ, якщо не отримують доходу.
- Санкції за порушення закону про РРО не будуть застосовуватись до завершення воєнного стану.
- З 24 лютого 2022 до кінця року звільняються від сплати за землю платники на територіях, на яких ведуться бойові дії.
- Не буде сплачуватись ПДВ за товари, що були знищені під час війни, а також передані на потреби оборони.
- Також буде скасований акциз на пальне, а ставка ПДВ по цих позиціях буде зменшена з 20% до 7%.
- Протягом декількох годин після набуття чинності цих законів Кабмін прийме всі необхідні підзаконні акти, щоб нова податкова система запрацювала вже цього тижня, повідомив у зверненні премʼєрміністр Денис Шмигаль.
- Уряд вже сьогодні прийме рішення про заборону перевірок бізнесу, окрім тих, які стосуються безпеки та здоров’я громадян, заявив Шмигаль.
- Будуть скасовані вимоги щодо отримання дозволів для значної частини підприємницької діяльності.
- Уряд вже запустив програми додаткової фінансової підтримки для аграріїв. Сільгоспвиробники вже можуть отримати кредити під 0%, а держава гарантує перед банками 80% від суми такого кредиту. Уряд передбачив на ці два напрямки допомоги понад 25 млрд грн.
Контекст
Президент Володимир Зеленський пообіцяв максимальну дерегуляцію бізнесу і закликав відновлювати підприємницьку діяльність там, де немає бойових дій. Він наголосив, що Кабмін узгодив пакет рішень для підтримки економіки, щоб бізнес працював, люди були з роботою там, де безпека це дозволяє і де люди до цього готові.
Прямі поточні втрати малого та середнього бізнесу в Україні за перші два тижні війни склали $30–60 млрд, йдеться в дослідженні українського бізнесу під час військових дій, яке провели Advanter Group та Ліга ділових клубів України.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.