Категорія
Новини
Дата

Директорку столичного ТРЦ підозрюють в ухиленні від сплати 145 млн грн податків. Імовірно, йдеться про «Гулівер»

Генеральну директорку компанії, яка є власником одного з найбільших офісних та торговельно-розважальних центрів Києва, підозрюють в ухиленні від сплати податків більш як на 145 млн грн. Про це повідомила пресслужба Бюро економічної безпеки. Судячи з інформації у судовому реєстрі, йдеться про ТОВ «Три О» і його керівницю Ірину Круппу.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Слідство заявляє, що протягом 2019–2021 років дирекція торговельного центру уклала низку договорів із підконтрольними субпідрядними товариствами, в тому числі з ознаками «фіктивності» та «транзитності», на отримання різноманітних послуг та придбання матеріальних цінностей тощо.
  • Фактично до первинних документів було внесено відомості про нібито проведення на території ТРЦ певних робіт, які насправді не здійснювалися, йдеться у повідомленні БЕБ. За даними слідства, це дозволило безпідставно завищити розмір податкового кредиту з податку на додану вартість. Таким чином товариству – власнику ТРЦ вдалося ухилитися від сплати податків на суму понад 145,8 млн грн та вивести їх у готівку, зазначається у повідомленні. 
  • На підставі отриманих доказів детективи БЕБ повідомили директорці столичного ТРЦ про підозру. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу.
  • Слідство не вказує назву компанії та імʼя її директорки. Проте наведені БЕБ факти та інформація в Єдиному реєстрі судових рішень свідчать, що, ймовірно, йдеться про компанію – власника ТРЦ «Гулівер», ТОВ «Три О», та його керівницю Ірину Круппу.
  • ТРЦ «Гулівер» – единий у Києві великий ТРЦ, який включає ще й офісний центр. Ірина Круппа – єдина жінка – керівниця столичного ТРЦ станом на 2019 рік.
  • Forbes поки що не зміг звʼязатися із пресслужбою компанії для коментаря. Якщо керівництво БФК «Гулівер» надасть офіційний коментар щодо цієї інформації, то редакція його опублікує.

Контекст

У грудні 2022 року Forbes писав про те, що компанії Віктора Поліщука, що управляють багатофункціональним комплексом «Гулівер», мережею електроніки та побутової техніки «Ельдорадо» й кількома великими складами, від початку війни перестали обслуговувати кредити перед держбанками

«Гулівер» було побудовано на кредитні кошти: основну частину з $441 млн надав Ощадбанк ($353 млн), приблизно чверть – «Ексім». Поліщук придбав ще на той момент недобудований актив у 2012-му, стверджувало видання «Коммерсантъ». Попередніми бенефіціарами комплексу були Вагіф Алієв, Олексій Кучеренко та Сергій Веселов.

Погашення мало відбутися у 2025-му, однак після кризи 2014–2016 років борг перестав обслуговуватися. Саме в цей період збанкрутував банк Поліщука «Михайлівський», де НБУ зафіксував масштабні махінації з коштами клієнтів. Поліщука серед підозрюваних у цій справі немає.

У 2018-му держбанки марно намагалися продати права вимоги за кредитом щодо «Гуліверу» (стартова ціна становила 18 млрд грн), однак охочих стати новим кредитором Поліщука не знайшлося. Чому? «Гулівер» не був у заставі як цілісний майновий комплекс, – пояснив один зі співрозмовників Forbes, дотичний до перемовин. – Новий власник не зміг би, наприклад, користуватися ліфтами чи зіткнувся б з іншими перешкодами для роботи».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні