Розроблена в Україні платформа електронного врядування «Дія» буде впроваджена у Колумбії та Замбії. Також тривають перемовини щодо експорту «Дії» з 10 державами, написав віцепремʼєр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Ключові факти
- Команда Мінцифри презентувала «Дію» на першому саміті Diia in DC у Вашингтоні.
- Федоров повідомив, що нині у «Дії» є 19 млн користувачів, 14 документів та 30 сервісів.
- «Працюємо над впровадженням «Дії» ще на двох континентах. Співпрацюватимемо з Колумбією і Замбією. Вивчатимемо можливості, щоб поділитися досвідом цифрової трансформації з цими країнами», – заявила адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер, яке є партнером Мінцифри.
- За словами Федорова, наразі тривають перемовини щодо експорту «Дії» з 10 державами, кілька з яких підтримує USAID.
Контекст
На розробку державного додатку «Дія» витратили 76,4 млн грн, писала «Економічна правда» у 2021 році з посиланням на дані від Мінцифри. 35% суми профінансували міжнародні донори, решту – держбюджет.
На початку року Мінцифри заявило, що українським державним застосунком «Дія» цікавиться десяток країн. Право першого впровадження дісталося диджиталізованій Естонії.
У квітні стало відомо, що Міністерство цифрової трансформації працює над віртуальним помічником із робочою назвою «Надія», який, зокрема, може зʼявитися в «Дії». Про це заявив віцепремʼєр – голова Мінцифри Михайло Федоров на конференції «Надлюди» від Forbes. За його словами, йдеться не лише про те, що можна отримати на порталі або в застосунку «Дія», а взагалі про будь-яку відповідь на питання, що стосується державних сервісів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.