Загальна сума гарантованої міжнародної підтримки, яку Україна отримає до кінця цього року, становить $29 млрд, повідомив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на Конференції з відновлення України у швейцарському Лугано.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- До кінця року уряд розраховує отримати макрофінансову допомогу, пільгові кредити та гранти. «Це ті кошти, про які вже є домовленість та підписано документи», – сказав премʼєр.
- Згідно зі спільними підрахунками уряду, Київської школи економіки, Світового банку, сукупні збитки України від війни становлять $700–750 млрд. З них близько $100 млрд – це зафіксовані збитки інфраструктури, які не включають втрати бізнесу.
- Уряд продовжує роботу із залучення коштів, оскільки бюджетний дефіцит становить близько $5 млрд на місяць, наголосив Шмигаль. «Ми отримуємо лише частину цієї суми та просимо наших партнерів про прискорення нарахувань, щоб вчасно справлятись із навантаженням», – сказав премʼєр-міністр.
- За його словами, під час конференції багато донорів озвучили додаткові суми підтримки, які будуть спрямовані у першу чергу на різні соціальні проєкти, розмінування територій та інші потреби.
Контекст
4–5 липня у швейцарському Лугано український уряд представив план відбудови України United24, над яким останні два місяці Кабмін та Офіс президента працювали у рамках Національної ради з відновлення. План являє собою набір документів, які описуть майже всі ключові сфери та галузі української економіки. Орієнтовна вартість його втілення – $750 млрд до 2032 року.
Близько $60–65 млрд уряд планує залучити цього року на термінові потреби. Ще близько $300 млрд – на другому етапі відбудови у 2023–2025 роках. Третя частина плану, «модернізація», вимагатиме близько $400 млрд у 2026–2032 роках. Дві третини загальної суми уряд розраховує отримати від міжнародних партнерів. Альтернативне джерело – російські активи, арештовані в інших країнах.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.