Категорія
Новини
Дата

ЄБРР надав кредит на €50 млн Укрексімбанку. Кошти спрямують на підтримку бізнесу, що постраждав від війни

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надав кредит на €50 млн державному Укрексімбанку. Кредитна угода, яку сторони підписали 23 червня, має забезпечити доступ до фінансування для корпоративних клієнтів і муніципалітетів, які постраждали від війни, йдеться в пресрелізі ЄБРР.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Кошти планується використати для підтримки приватного сектору та муніципалітетів, які зазнали впливу війни.
  • Як пояснили в ЄБРР, зокрема, фінансуватимуться проєкти в таких галузях як сільське господарство, енергетика, транспорт й виробництво.
  • Також, наголосили в ЄБРР, зростають потреби муніципалітетів у фінансуванні, особливо на Заході України, куди релокувалися багато компаній зі східних регіонів. Містам необхідно розширювати інфраструктуру через збільшення населення за рахунок ВПО та активізацією бізнесу, йдеться в пресрелізі.
  • У грудні минулого року ЄБРР надав кредит €25 млн Львову з покриттям половини ризику Сполученими Штатами Америки.

Контекст

Минулого року ЄБРР зобов’язався інвестувати €3 млрд в Україну в 2022–2023 роках, підтримуючи реальний сектор економіки.

Нещодавно ЄБРР у своєму звіті «Регіональні економічні перспективи» повідомив, що п’ятирічний період відновлення України вимагатиме додаткових інвестицій у розмірі близько $50 млрд на рік завдяки припливу іноземного капіталу, зокрема приватного.

21 червня на конференції з питань відновлення України у Лондоні ЄБРР і фінансові організації розвитку (ФОР) підписали Меморандум про спільні інвестиції в Україні, передусім у приватному секторі.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні