Категорія
Новини
Дата

ЄБРР надав кредит на €50 млн Укрексімбанку. Кошти спрямують на підтримку бізнесу, що постраждав від війни

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надав кредит на €50 млн державному Укрексімбанку. Кредитна угода, яку сторони підписали 23 червня, має забезпечити доступ до фінансування для корпоративних клієнтів і муніципалітетів, які постраждали від війни, йдеться в пресрелізі ЄБРР.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Кошти планується використати для підтримки приватного сектору та муніципалітетів, які зазнали впливу війни.
  • Як пояснили в ЄБРР, зокрема, фінансуватимуться проєкти в таких галузях як сільське господарство, енергетика, транспорт й виробництво.
  • Також, наголосили в ЄБРР, зростають потреби муніципалітетів у фінансуванні, особливо на Заході України, куди релокувалися багато компаній зі східних регіонів. Містам необхідно розширювати інфраструктуру через збільшення населення за рахунок ВПО та активізацією бізнесу, йдеться в пресрелізі.
  • У грудні минулого року ЄБРР надав кредит €25 млн Львову з покриттям половини ризику Сполученими Штатами Америки.

Контекст

Минулого року ЄБРР зобов’язався інвестувати €3 млрд в Україну в 2022–2023 роках, підтримуючи реальний сектор економіки.

Нещодавно ЄБРР у своєму звіті «Регіональні економічні перспективи» повідомив, що п’ятирічний період відновлення України вимагатиме додаткових інвестицій у розмірі близько $50 млрд на рік завдяки припливу іноземного капіталу, зокрема приватного.

21 червня на конференції з питань відновлення України у Лондоні ЄБРР і фінансові організації розвитку (ФОР) підписали Меморандум про спільні інвестиції в Україні, передусім у приватному секторі.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні