Категорія
Новини
Дата

URC 2023. ЄБРР із низкою фінансових організацій створюють платформу для спільних інвестицій в Україну

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і фінансові організації розвитку (ФОР) підписали Меморандум про взаєморозуміння, йдеться в релізі. Документ створює основу для співпраці при здійсненні спільних інвестицій в Україні, передусім у приватному секторі.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Підписання меморандуму відбулося в Лондоні на Конференції з питань відновлення України. Це стало наступним кроком у реалізації домовленості між ЄБРР та ФОР країн «Великої сімки» щодо створення спільної платформи для інвестицій в Україну. Після приєднання до цієї ініціативи нових організацій вона наразі налічує 19 учасників.
  • Спираючись на спільну заяву країн «Великої сімки» щодо підтримки України від 19 травня, ЄБРР та ФОР домовились щодо того, як вони працюватимуть разом над відновленням України.
  • Підписанти Меморандуму зобовʼязалися працювати над збільшенням масштабів і підвищенням ефективності діяльності з відновлення в Україні та сусідніх країнах, які зазнали негативного впливу від розв’язаної Росією війни.
  • Мета створення cпільної платформи для інвестицій в Україну – сприяти співфінансуванню серед організацій, які беруть участь в ініціативі.

Контекст

Минулого року ЄБРР зобов’язався інвестувати €3 млрд в Україну в 2022–2023 роках, підтримуючи реальний сектор економіки.

Нещодавно ЄБРР у своєму звіті «Регіональні економічні перспективи» повідомив, що п’ятирічний період відновлення України вимагатиме додаткових інвестицій у розмірі близько $50 млрд на рік завдяки припливу іноземного капіталу, зокрема приватного.

18 травня Європейський банк реконструкції та розвитку повідомив, що планує подальшу підтримку України, акціонери розглядають пропозицію про збільшення капіталу ЄБРР на €3–5 млрд, ідеться в релізі банку. Кредитор уже виділив €3 млрд для інвестування в Україну в 2022–2023 роках. Рада керуючих заявила, що збільшення капіталу на €3–5 млрд уможливить потрібні інвестиції без необхідності систематичного розподілу ризиків донорів у 2024 році та надалі.

У разі схвалення збільшення капіталу стане третім випадком, коли акціонери банку погодяться розширити його капітальну базу. ЄБРР заснований у 1991 році з капіталом 10 млрд екю. У 1996 році ця сума подвоїлася до 20 млрд екю, а потім ще зросла після світової фінансової кризи до €30 млрд у 2010 році.

Нещодавно стало відомо, що ЄБРР має намір надати €1,5 млрд Україні наступного року на підтримку інфраструктури та економіки, пише The Guardian із посиланням на джерело у банку.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні