Forbes опитав учасників української делегації Ukraine Recovery Conference, що Україна має привезти з Лондона та які ризики невдачі /Shutterstock
Категорія
Гроші
Дата

«Подія в режимі бізнес-ярмарка». Forbes опитав учасників української делегації Ukraine Recovery Conference, що Україна має привезти з Лондона та які ризики невдачі

Forbes опитав учасників української делегації Ukraine Recovery Conference, що Україна має привезти з Лондона та які ризики невдачі Фото Shutterstock

21-22 червня в Лондоні пройде міжнародна конференція з відновлення України Ukrainian recovery conference 2023. Томаш Фіала, Владислав Рашкован, Дмитро Боярчук, Юрій Гайдай, Наталя Вєрємєєва та Віктор Довгань поділилися з Forbes щодо очікувань від URC 2023 для України та ризиків, які можуть перешкодити втілити всі сподівання України на відновлення.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

з особистого архіву

Влад Рашкован Фото з особистого архіву

Владислав Рашкован, заступник виконавчого директора МВФ

Заходи типу URC 2023 досить корисні, але в них є і небажані ризики, якими треба управляти:

  • Великі конференції – це своєрідна «точка складання»: приїжджає багато людей, для яких центром дискусії стає Україна. Це важливо.
  • Дискусія йде не стільки про танки й літаки (які дуже важливі, але обговорюються на інших майданчиках), скільки про економіку, розвиток, інвестиції, реконструкцію та модернізацію. Такі конференції – частина контрнаступу України.
  • URC стала часовим якорем, дедлайном, до якого готуються як наші партнери – кредитори й донори, так і уряд України й урядові організації.

Ми почуємо багато новин під час URC 2023. Перша новина вже прийшла – ЄС заяв про розробку нового інструменту для України – програми на 50 млрд євро на 2024-2027 роки.

«Подія в режимі бізнес-ярмарка». Forbes опитав учасників української делегації Ukraine Recovery Conference, що Україна має привезти з Лондона та які ризики невдачі /Фото 1

Томаш Фіала, засновник і директор інвесткомпанії Dragon Capital

Томаш Фіала, засновник і гендиректор інвесткомпанії Dragon Capital

  • Очікую почути від уряду України про його пріоритети щодо реконструкції та джерел фінансування, про терміни проведення структурних реформ, які залишаються невирішеними, але необхідні для залучення приватного капіталу та інтеграції з ЄС.
  • Від ЄС та партнерів я очікую почути детальні зобовʼязання стосовно фінансування дефіциту бюджету України до 2027 року на кшталт Українського фонду на суму 50 мільярдів євро, який було оголошено сьогодні, а також фінансування конкретних проєктів реконструкції.
  • Також мені було б цікаво почути від великих приватних інвесторів, які упродовж останніх 12 місяців робили гучні заяви, таких як Blackrock та інші відомі назви, наскільки вони фактично інвестуватимуть цього та наступного року. Після війни – занадто пізно. Україні потрібні інвестиції вже зараз, і великі інвестори безумовно мають ресурси, щоб підтримати Україну зараз.
з особистого архіву

Юрій Гайдай Фото з особистого архіву

Юрій Гайдай, старший економіст Центру економічної стратегії

Очікування, точніше – сподівання від URC 2023: чи вдасться просунутися в конкретних планах дій щодо фінансування відбудови України. В першу чергу – використання російських активів. Чи будуть оголошені та підписані знакові угоди з приватними інвесторами, які почнуть торувати шлях в Україну для іноземного капіталу.

Максимальний результат: кроки до інституціоналізації механізмів відбудови, прийняття та повноцінна підтримка західними партнерами процесу відбудови, що ґрунтуватиметься на цифровій платформі DREAM у рамках бачення, яке просуває коаліція RISE – щодо прозорості, української власності відбудови, децентралізації, значної ролі місцевих громад і дієвих інструментів нагляду.

Ризики: провальна оцінка окремих планів та пропозицій української сторони. Або навпаки – рішення з імплементації відверто невдалих концепцій, зокрема в енергетиці, недовіра західних партнерів до необґрунтовано амбітних і непропрацьованих ідей, відсутність прогресу в залученны фінансування на відбудову й використання російських активів.

з особистого архіву

Наталя Вєрємєєва Фото з особистого архіву

Наталя Вєрємєєва, директор TechUkraine, членкиня наглядової ради Kyiv IT Cluster

Організатори змогли зібрати цікаву та потужну аудиторію, яку об’єднує одне – небайдужість до України, зацікавленість можливостями, які вже починають промальовуватись через весь той жах та біль, через який ми проходимо. Тому очікування – плідний нетворкінг.

Сподіваюсь, зможу поділитися своїми ідеями та баченням, збагатитися іншими ідеями, знайти підтримку для наших поточних і запланованих проєктів в TechUkraine. Ми вбачаємо технологічний сектор одним із локомотивів відновлення країни.

Максимальний результат від URC 2023 для України:

1. Формування єдиного бачення відбудови країни та необхідних для цього кроків. Має бути амбітна й єдина візія, яку розділятиме та в якій бачитиме себе більшість учасників.

2. Формування груп за інтересами. Хтось хоче реалізовувати проєкти зеленої енергетики, хтось – підсилювати стартаперський рух. Люди з ідеями та можливостями мають знайти тих, хто готовий на це давати гроші, а також свій нетворк. Тому крутим результатом було б створення таких от проєктних команд.

3. Об’єднання учасників в одну потужну платформу, де міжнародні інвестори та урядові організації, локальні громадські організації й діячі, а також проактивні учасники українського уряду й влади спільно працюють над реалізацією погоджених кроків, запуском проєктів. Паралельно усуваючи всі перешкоди, бар’єри та залишки старих систем. Разом це буде дуже потужна сила. Роботи багато, а в єдності – сила.

4. Фінальний результат – досягти того, щоб Україна справді переродилася в заможну успішну країну з щасливими та вільними людьми з високим рівнем розвитку й духовності. Яка не просить в інших, а сама допомагає пройти шлях тим, хто ще блукає. Для цього – треба використати цей шанс, оплачений такою високою ціною, і запустити в Україні найновітніші технології. Спозиціонувати нас як майданчик для тестування найсміливіших візіонерських ідей. Щоб ми не штампували минуле, а експериментували з тим, щоб створити найкраще майбутнє.

Випробовувати в Україні та потім масштабувати зовні. Зараз у всьому світі запит на нові рішення та зміни. Буде круто, якщо Україна показуватиме новий шлях для нашої спільної цивілізації, яка б’ється з викликами попередніх етапів зростання й має перейти на новий рівень.

Ризики:

Недовіра, непорозуміння, жадібність, обмеженість, ризики в людських пороках. Сподіваюсь, нам стане сили духу піднятися над цим та вийти на рівні кооперації, довіри, справедливості, поваги до інших і їхніх кордонів та інтересів.

Запит й інтерес є, інакше URC 2023 просто б не було. Питання, як ми зможемо спільно спрацювати.

з особистого архіву

Дмитро Боярчук Фото з особистого архіву

Дмитро Боярчук, виконавчий директор CASE Україна

Головне очікування від URC 2023 – певна конкретика з фінансування відновлення України. З того, що я чув, британці більше роблять подію в режимі «бізнес-ярмарка», де українська сторона матиме гарні можливості поспілкуватись із іноземним та особливо британським бізнесом.

Насправді мало що відомо, як це все буде. Українська сторона презентуватиме своє бачення.

Чи будуть якісь заяви щодо фінансування відновлення нашої держави, поки невідомо.

з особистого архіву

Віктор Довгань Фото з особистого архіву

Віктор Довгань, керівник Центру Національної транспортної стратегії

На URC 2023 представники уряду України представлять план проєктів відбудови з трьома пріоритетами: швидке відновлення, залучення приватних інвестицій та розвиток регіонів.

Від західних партнерів чекаємо підтвердження фінансування: суму та розпорядника коштів – координаційна платформа G7 або міжнародні фінансові інститути.

Ризик – завищені очікування української влади та не пропрацьовані проєкти. Ми не можемо казати, як минулого року в Лугано: давайте все відновимо.

Потрібна Стратегія відновлення з попередніми ТЕО та пріоритизація. Ми не можемо будувати Нью-Васюки, нам потрібно швидко відновити нашу країну.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні