Франція, Бельгія та Польща, а також низка країн Балтії та Північної Європи здивовані рішенням МВФ, ухваленим на початку цього місяця, відновити взаємодію з Москвою, пише Bloomberg із посиланням на джерела. Країни Європейського союзу мають намір оскаржити плани вашингтонського кредитора.
Міжнародний валютний фонд уперше за час повномасштабної війни Росії проти України відправляє місію до Москви.
⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося.
Ключові факти
- Представник Литви заявив, що країна планує порушити це питання безпосередньо з директоркою Крісталіною Георгієвою під час зустрічі в пʼятницю в Будапешті з міністрами фінансів європейських країн, повідомили джерела.
- Дипломат додав, що, на їхню думку, цей крок пропонує президенту Володимиру Путіну «економічну допомогу та видимість легітимності», оскільки ЄС та США прагнуть ізолювати Росію.
- Представник Литви також заявив на зустрічі в середу, що перша місія великої міжнародної організації до Росії після вторгнення в лютому 2022 року може бути використана Москвою із пропагандистською метою, щоб показати, що її міжнародна ізоляція слабшає, повідомили джерела.
- За їхніми словами, ЄС також планує направити Георгієвій листа, котрий, як очікується, підпишуть кілька членів ЄС, висловивши стурбованість процесом, що, ймовірно, веде до нормалізації відносин з Москвою.
- Під час обговорення Франція заявила, що візит не повинен бути виправданням обходу санкцій, повідомили джерела.
Контекст
Раніше цього тижня МВФ заявив, що відновлює щорічні огляди економіки Росії, оскільки економічна ситуація в регіоні «стабільніша», ніж раніше. Огляд, відомий як оцінка статті IV, є «взаємним зобовʼязанням» Фонду та його членів, зазначили в МВФ. «Стаття IV – це не опція, а інституційне зобов'язання Фонду, яке виконується на благо всіх держав-членів», – повідомили в МВФ. І Фонд, і Росія відмовилися уточнити, хто був ініціатором перезапуску.
МВФ зазначає, що його співробітники розпочнуть віртуальні обговорення з російською владою 16 вересня, а потім вирушать до країни для особистих обговорень. Цей візит запланований на 1 жовтня, за словами джерел, МВФ намагався переконати Росію провести зустрічі у третій країні.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.