Категорія
Новини
Дата

Ексголову Фонду держмайна Сенниченка підозрюють у розкраданні 500 млн грн ОПЗ і ОГХК

Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявляє, що в Україні працювало «злочинне угруповання» на чолі з колишнім головою Фонду держмайна, яке незаконно заволоділо більш як 500 млн грн коштів держпідприємств. Про це йдеться у повідомленні САП. Дані прокуратури свідчать, що йдеться про Дмитра Сенниченка. 

⚡️В останні дні весни даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом F700 до кінця місяця Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • 22 березня детективи САП повідомили про підозру ексголові ФДМУ, який, за твердженням слідства, очолював злочинне угруповання, що протягом 2019–2021 років заволоділо більш як 500 млн грн коштів держпідприємств, зокрема АТ «Одеський припортовий завод» та одного з найбільших у світі виробників титанової сировини – АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».
  • Серед підозрюваних – голова ФДМУ (організатор); наближена до голови ФДМУ особа (співорганізатор); радник голови ФДМУ; два в.о. директора ОПЗ (у різні періоди); в.о. керівника ОГХК; двоє власників ТОВ – переможця аукціону на ОПЗ; дві фізичні особи – співучасники злочину.
  • В.о. директора ОПЗ і радника голови ФДМУ затримано. Сімом особам – ексголові ФДМУ, наближеній до нього особі, в.о. директора ОПЗ, в.о. керівника ОГХК, двом власникам ТОВ і одній фізичній особі – про підозру повідомили в порядку ст.135, ст. 278 КПК України. Ще одній особі повідомлення про підозру вручили особисто.

Контекст

НАБУ і САП заявляють, що встановили два епізоди діяльності злочинної організації.

Перший епізод – щодо корупції на ОПЗ (99,56% акцій належить державі). За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання «лояльних» членів наглядової ради ОПЗ, які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. 

Підозрювані – тодішні голова ФДМУ, його наближена особа, два в.о. директора ОПЗ, два власники ТОВ – упродовж травня 2020-го – жовтня 2021-го незаконно продовжували дію додаткових угод із підконтрольним їм ТОВ про переробку газу в карбамід та аміак, заявляють слідчі. Це було зроблено, нібито щоб і далі платити менше заводу за переробку сировини. 

Як зазначають у САП, згодом члени злочинної організації провели конкурсний відбір нового постачальника давальницької сировини, припускаючи перемогу в ньому саме підконтрольної їм компанії. Коли ж сталося інакше, незаконно скасували результати і підписали договір з наперед визначеним ТОВ, яке погодилося працювати із заводом на старих умовах, не збільшуючи, а згодом навіть зменшуючи суму компенсації заводу за переробку сировини. 

Як наслідок – ОПЗ зазнало непередбачених договором витрат на суму понад 80 млн грн, заявляють у САП. 

Слідство заявляє, що зібрало достатньо доказів того, що конкурс було зірвано навмисно, аби мати можливість надалі привласнювати гроші. Підтвердження цьому – в листуванні між учасниками злочинної організації. В результаті за період з травня по грудень 2020 року ОПЗ втратив понад 390 млн грн.

Другий епізод стосується ОГХК (100% належить державі в особі ФДМУ). НАБУ і САП заявляють, що встановили, що у жовтні 2020 року організатор домігся призначення «лояльного» в.о. директора АТ «ОГХК», який впродовж 2020–2021 років умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) із підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами.

Цей товар потім перепродали за ринковими цінами, заявляють у САП. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам РФ та на територію тимчасово окупованого Криму. Це призвело до заподіяння державі збитків у більш як 118 млн грн, заявляють у САП.

Ексголову Фонду держмайна Сенниченка підозрюють у розкраданні 500 млн грн ОПЗ і ОГХК /Фото 1
Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні