Орієнтовна вартість екстреної підтримки електроенергетики оцінюється в $500 млн, така ж сума необхідна і сектору централізованого теплопостачання, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Ради ОЕСР.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- «Орієнтовна вартість екстреної підтримки електроенергетики оцінюється в $500 млн. Орієнтовна вартість екстреної підтримки сектору централізованого теплопостачання оцінюється ще в $500 млн», – сказав він.
- За словами очільника уряду, через останні атаки РФ на електроенергетичну систему половину енергетичної інфраструктури України було пошкоджено. «Ці пошкодження призвели до дестабілізації електромережі та необхідності застосування планових та позапланових відключень електроенергії в країні. Це впливає на всі сектори економіки та соціального життя України», – додав він.
- Шмигаль нагадав, що загальні потреби щодо відбудови та відновлення оцінюються у $349 млрд станом на 1 червня 2022 року.
- За попередніми оновленими оцінками Світового банку та уряду України, потреби на відбудову зростуть до $500–600 млрд.
Контекст
5 грудня Росія завдала восьмого масованого удару по енергетичних обʼєктах України. Загалом було випущено понад 70 ракет, з яких збито більш як 60, повідомило командування Повітряних сил ЗСУ.
Були влучання в енергооб’єкти у Київській, Вінницькій, Одеській областях, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Проте, за його словами, енергетична система України функціонує та залишається цілісною після чергового масованого обстрілу з боку Росії.
Росія за 5 грудня випустила по території України ракети різних типів, загальна сума яких, за підрахунками Forbes, становить $400–500 млн.
За інформацією ГУР, окупанти мають запас на здійснення ще трьох-пʼяти хвиль ракетних ударів по Україні.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.