Категорія
Новини
Дата

Ембарго на російську нафту знизить дохід дорослого європейця на €100 – міністр енергетики Галущенко

Вплив запровадження нафтового ембарго на економіку 27 держав ЄС у середньому буде керованим та дорівнюватиме зниженню доходів на 0,2–0,3%, або близько €100 на дорослого європейця. Про це розповів міністр енергетики України Герман Галущенко, посилаючись на прогнози учасників конференції в Європарламенті, присвяченої санкціям ЄС.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Запровадження нафтового ембарго сприятиме подальшому зростанню цін на пальне, прогнозує міністр. Ніхто не любить платити більше, а споживати менше. Але мова не про бензин і навіть не про економіку як таку. Мова про тисячі життів, які можна врятувати, якщо воєнна машина Путіна позбавиться свого «пального», – зауважив міністр.
  • За його словами, нафтове ембарго, яке ЄС розглядає в межах шостого пакета санкцій проти Російської Федерації, є одним із ключових кроків для того, щоб обмежити можливість Путіна фінансувати війну.
  • Галущенко нагадав, що у 2021 році ЄС сплатив Росії за енергоносії близько €88 млрд. Зокрема, майже €70 млрд – за нафту й нафтопродукти. Воєнний бюджет Росії у тому ж році становив €62,5 млрд.
  • «Кремль може повністю фінансувати свій ВПК з продажу енергоресурсів до Європи – і все одно ще залишиться кілька десятків мільярдів на додаткові озброєння. Сьогодні ці гроші, втілені у літаках, ракетах і танках, вбивають українців і руйнують нашу країну», – зазначив очільник Міненерго.

Контекст

ЄС має намір запровадити ембарго на російську нафту в шостому пакеті санкцій. Нафтове ембарго потрібно запроваджувати в «акуратний спосіб», щоб дати час ЄС знайти альтернативних постачальників та мінімізувати вплив санкцій на ринки, наголосила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Відмова від нафти й очищених нафтопродуктів із РФ має зайняти шість місяців і завершитися до кінця 2022 року, додала вона.

Японія наразі не здатна припинити імпорт нафти РФ і приєднатися до планів ЄС впровадити ембарго на російську нафту, заявив японський міністр економіки Коїті Хагіуда.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні