Категорія
Новини
Дата

«єОселя». Кількість виданих пільгових кредитів на житло перевищила 10 000

Загальна кількість виданих іпотечних кредитів з моменту старту державної програми «єОселя» перевищила 10 000, повідомляє «Укрфінжитло». Їхня сума – 15,7 млрд грн.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • З-поміж 10 000 кредитів переважну більшість отримали військовослужбовці ЗСУ за контрактом та силовики – 5902 (59%).
  • Найчастіше житло за програмою «єОселя» купували у Київській області та Києві – 2688 і 1810 виданих кредитів відповідно.
  • Із січня цього року за програмою «єОселя» можна купувати приватні будинки, дуплекси і таунхауси. Наразі українці придбали 140 таких об’єктів.
  • Приблизно 70% кредитів видали на купівлю житла на вторинному ринку. «30% взятих українцями кредитів були на купівлю житла першого продажу – готового від забудовника або такого, що будується», – зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.
  • Нині до програми долучилися 44 забудовники, у яких українці можуть купувати житло на етапі будівництва.
  • Кредити видають сім банків. Найбільше їх видали «Ощадбанк» (43%), «ПриватБанк» (30%), «Укргазбанк» (23%).

Контекст

Програма доступного іпотечного кредитування «єОселя» запрацювала в Україні з жовтня 2022 року. Її реалізують Міністерство економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації та «Укрфінжитлом».

За цією програмою військовослужбовці ЗСУ за контрактом та силовики, педагоги, медики й науковці можуть отримати кредит на купівлю житла під 3% річних. Для учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян, які не мають у власності житла або хочуть збільшити його площу, ставка – 7%.

Деякі міські та обласні адміністрації співпрацюють з банками-учасниками програми і компенсують певним категоріям покупців відсотки на придбання житла за державною програмою «єОселя».

Під програму попадають квартири з розрахунку 52,5 кв. м на одну особу плюс 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї.

Нормативна площа житлового будинку для сім’ї з однієї особи – не більше 62,5 кв. м загальної площі та додатково 21 кв. м – на кожного наступного члена сім’ї.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні