Категорія
Новини
Дата

EPAM, SoftServe й GlobalLogic залишаються в лідерах IT-ринку, штат найбільших гравців поменшав на 6000 айтівців. Головне з дослідження DOU

2 хв читання

Команди аутсорсерів скорочуються, продуктові бізнеси навпаки ростуть, пʼятірка найбільших в Україні IT-компаній залишається незмінною. Профільний портал DOU опублікував новий літній рейтинг 50 найбільших в Україні ІТ-компаній. Forbes обрав найважливіше з дослідження.

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Станом на літо 2023-го перша пʼятірка найбільших в Україні IT-компаній залишається незмінною, проте команди усіх компаній-лідерів скоротилися протягом першого півріччя. Загальна кількість українських фахівців EPAM, SoftServe, GlobalLogic, Evoplay та Luxoft зменшилася майже на 3000 людей. Автори рейтингу враховують співробітників, які знаходяться в Україні, та тих, хто виїхав за кордон, але продовжує сплачувати податки в Україні.
  • Найбільше в абсолютних цифрах просіли показники ЕРАМ – поточна команда компанії на 1145 осіб менша, ніж узимку. Команда SoftServe скоротилася на 1124 людини за пів року, GlobalLogic – на 375, Evoplay – на 200, Luxoft – на 100.
  • Антилідер за темпами зменшення команди – GR8 Tech (колишній Parimatch Tech), що скоротив понад половину команди через санкції проти Parimatch.
  • Приріст за перші шість місяців 2023-го спостерігається у 15 компаній з 50. Лише три з них найняли понад 100 фахівців. У лідерах продуктові – Netpeak Group, що розширила штат на 172 людини, Genesis – плюс 127 спеціалістів, Ajax Systems – плюс 119.
  • З першої пʼятдесятки вибули троє учасників – Andersen, WIX та Dev.Pro.
  • Натомість до рейтингу потрапили дві нові компанії – Metinvest digital і Netpeak Group. У кожній з них працює понад 800 айтівців.
  • Загальна кількість спеціалістів у пів сотні найбільших компаній за шість місяців зменшилася майже на 7%, або на 6100 осіб. 

Контекст

З початку 2023-го компанії менш активно відкривали нові офіси, свідчить дослідження. У першому півріччі 2023-го лише вісім із них подбали про нові офісні приміщення та коворкінги для своїх фахівців. Найбільше відкрили – EPAM та DataArt. Найпопулярнішою локацією залишається Полтава. П’ять компаній відкрили нові офіси за кордоном, три з них – у Польщі. Також майже половина з пів сотні компаній мають до 25% української команди за кордоном. Лише у трьох компаній уся команда – в Україні.

Водночас топменеджери найбільших сервісних IT-гравців не прогнозують швидкого покращення ситуації. Зростання на ринку точно не буде, сказав у середині літа співзасновник SoftServe Тарас Кицмей в інтерв’ю для YouTube-проєкту Forbes «Перший мільйон». «Нові замовлення зараз дуже важко завести в Україну. Легше завести в Польщу, Болгарію, Мексику», – пояснив він. Схожі прогнози й у віцепрезидента одного з найбільших українських аутсорсерів EPAM Юрія Антонюка. «Цього року ІТ-індустрія зростатиме на одиниці процентів», – казав він в інтервʼю Forbes.

Економічна рецесія вдарила по всьому глобальному IT-ринку, але вплив на Україну відчутніший. «Коли він закінчиться, Україні стане легше, але не настільки, щоб повернутися до довоєнних темпів зростання», – прогнозує в інтерв’ю Forbes віцепрезидент зі стратегічних ініціатив GlobalLogic Андрій Яворський. За його прогнозом, після відновлення індустрія зростатиме менше, ніж у допандемійному 2019-му.

Серед основних причин песимістичних прогнозів – невирішені проблеми з бронюванням ключових фахівців і неможливість виїзду у закордонні відрядження. Наразі всі компанії з Топ-50 забронювали лише 1,4% фахівців, свідчить дослідження DOU. «Ми, як компанія, готові забронювати людей. Питання в тому, що їм треба принести найсвіжіші документи з центрів комплектації», – пояснював ситуацію Яворський.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні