ЄС планує надати Україні другий транш макрофіну на €1,5 млрд уже наступного тижня /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

ЄС планує надати Україні другий транш макрофіну на €1,5 млрд уже наступного тижня

Getty Images

Європейський Союз наступного тижня перекаже Україні другий транш у розмірі €1,5 млрд у межах програми макрофінансової допомоги на €18 млрд, повідомив віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс. Кошти спрямують на виплату зарплат, пенсій, підтримку функціонування основних громадських закладів.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • За словами Домбровскіса, ЄС зобовʼязується підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. 
  • «Ми розраховуємо здійснити наступного тижня другий платіж MFA+ €1,5 млрд екстреної підтримки, щоб допомогти Україні задовольнити нагальні потреби», – написав він.

Контекст

21 жовтня лідери країн ЄС погодили виділення Україні наступного року регулярної щомісячної допомоги в обсязі €1,5 млрд та доручили міністрам фінансів розробити механізм для виплати цих коштів.

Єврокомісія представила програму фінансової допомоги Україні на 2023 рік, загальна сума якої становить до €18 млрд. Програма передбачає фінансування українського бюджету в обсязі до €1,5 млрд на місяць, що загалом становить до €18 млрд. 

14 грудня Європейський парламент ухвалив у другому читанні рішення без додаткового голосування або обговорення щодо виділення Україні надзвичайної макрофінансової допомоги у 2023 році в обсязі €18 млрд.

Єврокомісія 17 січня виплатила Україні перший транш у розмірі €3 млрд з макрофінансової допомоги на €18 млрд. Наступні виплати по €1,5 млрд за раз ЄС мала здійснювати щомісяця, починаючи з березня.

Ці кошти дадуть змогу Україні продовжувати виплачувати зарплати, пенсії, підтримувати функціонування основних громадських закладів, зокрема лікарень, шкіл і житла для переселенців, зазначили в ЄК. Також макрофін ЄС має допомогти Україні відновити інфраструктуру та підтримувати макроекономічну стабільність.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні