Європарламент схвалив виділення Україні €18 млрд макрофіну /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Європарламент схвалив виділення Україні €18 млрд макрофіну

Getty Images

Європейський парламент ухвалив у другому читанні рішення без додаткового голосування або обговорення щодо виділення Україні надзвичайної макрофінансової допомоги у 2023 році в обсязі €18 млрд, пише «Укрінформ».

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • «Інструмент для надання допомоги Україні на 2023 рік макрофінансової допомоги. Не було зроблено жодних запитів із запереченням або додатків, відповідно до правила 67-78 щодо пропозиції Ради ЄС. Таким чином позиція Ради ЄС вважається ухваленою і законодавство – ухваленим. Президент (Європарламенту) підпише його сьогодні по обіді», – заявила головуюча на сесійному засіданні.
  • Вчора, 13 грудня, Європейський парламент простою більшістю голосів підтримав внесення в порядок денний за терміновою процедурою розгляду пропозиції Ради ЄС щодо виділення Україні макрофіну.
  • Оскільки така пропозиція була винесена вже на друге читання, то за процедурою запропонований правовий акт мав вважатися ухваленим, якщо від депутатів не надійде жодних заперечень або доповнень до нього.

Контекст

21 жовтня лідери країн ЄС погодили виділення Україні наступного року регулярної щомісячної допомоги в обсязі €1,5 млрд та доручили міністрам фінансів розробити механізм для виплати цих коштів.

Єврокомісія представила програму фінансової допомоги Україні на 2023 рік, загальна сума якої становить до €18 млрд. Програма передбачає фінансування українського бюджету в обсязі до €1,5 млрд на місяць, що загалом становить до €18 млрд. 

Міністр фінансів Угорщини Міхай Варга від імені країни висловився проти ухвалення Європейською радою рішення про виділення Україні у 2023 році €18 млрд макрофінансової допомоги. Тож ЄС вирішив шукати рішення, яке підтримали б усі держави-члени.

Згодом премʼєр-міністр Віктор Орбан заперечив блокування Угорщиною допомоги ЄС Україні на €18 млрд. За його словами, Будапешт готовий надати фінансову допомогу Україні «на двосторонній основі». Зрештою, у понеділок, 12 грудня, Угорщина домоглася від країн ЄС зниження суми пропонованого заморожування фінансування в обмін на зняття Будапештом свого вето з ключових питань, включно з пакетом макрофінансової допомоги для України.

Тож тепер після схвалення Європарламентом ЄС може розпочати виплати Україні в січні.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні