Європейський Союз перегляне свою багатомільярдну зовнішню допомогу, щоб повʼязати розподіл фінансування зі своїми зовнішньополітичними інтересами. Єврокомісія хоче реорганізувати іноземну допомогу і зробити її «адреснішою для партнерів», згідно з проєктом документа, з яким ознайомилося агентство Bloomberg 10 лютого.
Отримуйте інсайти, що дають перевагу: підпишіться на Forbes Digital та завжди будьте на крок попереду у світі бізнесу.
Від 49 грн на місяць!
Ключові факти
- План Єврокомісії збігається з рішенням президента США Дональда Трампа розформувати Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), яке щороку розподіляє десятки мільярдів доларів закордонної допомоги. Першого дня президент США оголосив про 90-денне заморожування майже всієї іноземної допомоги.
- Європейська комісія стикається зі зростаючим списком пріоритетів, включаючи оборону, на тлі війни в Україні, а також ворожою позицією Трампа.
- Блок має намір реструктурувати свою зовнішню допомогу для захисту своїх стратегічних інтересів, включаючи зміцнення альянсів із країнами-однодумцями, забезпечення доступу до сировини та стримування припливу мігрантів.
- У проєкті документа, який все ще може бути змінений перед поданням, наголошується, що загальний бюджет ЄС перевантажений, враховуючи спектр вимог, від зеленого переходу до оборони. У найближчі тижні Єврокомісія викладе ідеї щодо покращення свого наступного семирічного бюджету з 2028 по 2034 рік.
- У проєкті документа викладено деякі ідеї щодо вирішення пріоритетів блоку, включаючи ключові реформи та інвестиції для кожної держави-члена, фонд конкурентоспроможності для підтримки стратегічних технологій та надійні гарантії для захисту верховенства закону. У ньому йдеться, що Єврокомісія має намір подати свою наступну довгострокову бюджетну пропозицію в липні, щоб надати достатньо часу для консультацій.
Контекст
ЄС та його держави-члени є найбільшим донором міжнародної допомоги у світі, надавши в 2023 році майже 96 млрд євро ($99 млрд доларів США), тоді як США витратили майже $72 млрд на іноземну підтримку, стверджує агентство.
ЄС хоче скористатися сприйняттям блоку як надійного партнера порівняно з Пекіном або адміністрацією Трампа, уникаючи при цьому ролі «донора останньої інстанції».
Довгостроковий бюджет ЄС обсягом у €1 трлн, одна із найспірніших тем у блоці, більшість держав-членів наразі хочуть отримати масштабне фінансування оборони.
20 січня, у день інавгурації, президент США Дональд Трамп заморозив ініціативи USAID на 90 днів. 4 лютого Адміністрація американського президента Дональда Трампа опублікувала список «розтрат та зловживань» в агентстві. Серед них – витрати на електричні автомобілі у В’єтнамі, фінансування туризму в Єгипті тощо. «При президентові Трампі марнотратство, шахрайство та зловживання припиняються зараз», – заявили у Білому домі.



Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.