Європейська комісія рекомендуватиме розпочати переговори про вступ України до ЄС вже в червні, щоб продемонструвати підтримку зруйнованій війною країні до того, як Угорщина візьме на себе головування в блоці. Про це 7 червня пише Financial Times з посиланням на три особи, знайомі з цим питанням.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Деталі
- Брюссель наполягає на тому, щоб офіційні переговори з Києвом і Кишиневом розпочалися цього місяця. У пʼятницю, 7 червня, Єврокомісія оголосить, що Україна тепер відповідає раніше невиконаним критеріям.
- Йдеться про антикорупційні заходи, обмеження на політичне лобіювання, правила декларування активів для державних службовців і захист мов, які використовують національні меншини.
- Угорщина перебере на себе ротаційне головування в ЄС 1 липня, що дасть їй додаткові важелі впливу на формування порядку денного зустрічей, де обговорюватимуть питання, повʼязані з Україною, зазначає видання. Раніше ця країна блокувала всі питання, повʼязані з допомогою Україні.
Контекст
У травні Бельгія, яка зараз головує в ЄС, підтвердила наміри організувати міжурядову конференцію з Україною в червні – до початку головування Угорщини.
5 червня міністри закордонних справ 12 країн ЄС направили листа Бельгії про те, що переговори з Україною та Молдовою про вступ до ЄС потрібно починати вже в червні, повідомив Euractive.
Лобісти вступу України та Молдови в ЄС говорять, що на користь такого рішення є результати реформ, яких вдалося досягти обом країнам, та їхні «поточні зусилля». Міністри пропонують заводити країни до ЄС поетапно. Україна та Молдова можуть «переходити в окремі політики та програми ЄС до повноправного членства».
Проти вступу України до ЄС виступає Угорщина. Будапешт знову вимагає змін від Києва, які б стосувалися боротьби з корупцією, прав нацменшин, сільського господарства, торгівлі та добросусідських відносин. Але в ЄС припускають, що Угорщина може погодитися на стартування переговорів до початку свого головування.
Посли країн ЄС розглянуть питання початку перемовин 7 червня, тоді ж дипломати можуть ухвалити політичне рішення. 25 червня, під час міністерської ради з загальних питань ЄС, можуть погодити переговорні рамки для обох країн.
Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року, на п’ятий день повномасштабного вторгнення Росії.
Лідери країн ЄС підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні та Молдові на саміті Європейської ради 23 червня 2022 року.
У ЄС зазначають, що офіційні переговори з кандидатами розпочнуться після виконання ними умов, зазначених у висновках Єврокомісії щодо заявок на членство. Сама процедура членства – це процес, який охоплює складний набір кроків та умов, які зазвичай можуть тривати понад 10 років.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.