Єврокомісія вишукує прийнятні рішення, щоб уникнути конфліктних ситуацій із транспортуванням української сільгосппродукції через польський кордон, повідомив офіційний представник комісії Олоф Жилл, пише «Інтерфакс-Україна».
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- За словами Жилла, офіційна позиція Єврокомісії полягає в тому, щоб знайти рішення, які дадуть змогу надавати максимально можливу підтримку Україні, враховуючи при цьому найбільш чутливі сектори ЄС.
- «Особливо це стосується наших виробників агропродовольчої продукції», – сказав він на брифінгу в Брюсселі.
- Він зазначив, що «потрібно домогтися справедливої рівноваги в заходах, які вживаються».
- «Ми сподіваємося, що в тому чи іншому форматі зможемо вирішити ці проблеми за столом переговорів… без додаткового тиску на кордоні», – сказав представник ЄК, відповідаючи на запитання про те, яких заходів має намір вжити Єврокомісія у відповідь на акції польських фермерів, зокрема, і на ситуацію з зупиненням українських вантажівок і висипанням зерна на дорогу.
- Він додав, що останнім часом відбулася низка нарад із представниками польського уряду та Єврокомісії, щоб спробувати вирішити цю напруженість із завезенням зернових з України якомога конструктивніше, дійшовши до «життєздатних і надійних» рішень.
Контекст
В останні місяці на кордонах України з Польщею та Румунією відбуваються акції протесту аграріїв.
9 лютого близько 100 польських страйкарів і 50 транспортних засобів заблокували під’їзний шлях поблизу пункту пропуску «Шегині» на польсько-українському кордоні.
Минулими вихідними на дорозі до прикордонного переходу в Дорогуську, де відбуваються протести, польські протестувальники зупинили три українські вантажівки і висипали зерно на дорогу. Посольство і Генеральне консульство України в Любліні звернулися до польської поліції з вимогою відкрити справу проти тих, хто розсипав зерно з опломбованих українських вантажівок, які рухалися транзитом через Польщу до Литви.
Станом на ранок 12 лютого польські протестувальники блокували також пункти пропуску «Ягодин» і «Рава-Руська». На перетин кордону очікують 1050 вантажівок.
12 лютого о 10:10 розпочались акції протесту польських фермерів неподалік від пункту пропуску «Зосін – Устилуг», також заблоковано рух біля ПП «Долгобичув – Угринів», повідомила Держприкордонслужба. Окрім цього, мітингувальники поновили блокування на напрямку ПП «Медика – Шегині».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.