Категорія
Новини
Дата

Єврокомісія схвалила Paxlovid. Таблетками Pfizer будуть лікувати хворих на COVID-19 з високим ризиком

Європейська комісія схвалила препарат проти коронавірусу Paxlovid, повідомила комісар ЄС з питань охорони здоров’я Стелла Киріакідес. Відтепер противірусні таблетки від Pfizer будуть доступні для лікування хворих в країнах ЄС.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Препарат Paxlovid 28 січня схвалила Єврокомісія. Напередодні використання противірусної таблетки від COVID-19 дозволило Європейське агентство з лікарських засобів (EMA).
  • Це рішення дає можливість використовувати Paxlovid для лікування дорослих з ризиком важких захворювань на тлі боротьби країн ЄС з варіантом Omicron.
  • Одними з перших таблетки Paxlovid від Pfizer закупили Італія, Німеччина та Бельгія.
  • Таблетки від коронавірусу розглядаються як нові перспективні варіанти лікування, які можна приймати вдома при появі симптомів COVID-19, щоб запобігти госпіталізації та смерті.

Контекст

Наприкінці грудня 2021 року Управління з контролю за продуктами та ліками США схвалило перший пероральний противірусний препарат Paxlovid для лікування COVID-19 легкої та помірно тяжкої течії у пацієнтів з ризиком прогресування захворювання. Пізніше Pfizer вирішила безкоштовно надати противірусні таблетки 95 країнам з низьким та середнім рівнем доходу.

Останні лабораторні дані свідчать, що Paxlovid зберіг свою ефективність проти варіанту Omicron.

27 січня МОЗ України зареєстровало препарат «Молнупіравір» для екстреного застосування при лікуванні хворих з COVID-19.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні