Європейська комісія надала Apple попередній висновок щодо антимонопольного розслідування. Регулятор звинуватив компанію у спотворенні конкуренції на ринку потокової передачі музики.
Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.
Ключові факти
- Єврокомісія вважає, що Apple зловживає домінуючим становищем для поширення застосунків для потокової передачі музики через App Store.
- Для розробників App Store є єдиним доступом до користувачів, що використовують пристрої на iOS. Причому розробники обовʼязково мають використовувати механізм купівель Apple усередині App Store із комісією 30% для поширення своїх застосунків.
- Розслідування Єврокомісії показало, що більшість розробників перекладають цю плату на кінцевих користувачів.
- Комісія також стурбована тим, що Apple застосовує певні обмеження до розробників додатків, не дозволяючи їм інформувати користувачів iPhone і iPad про альтернативні, більш дешеві можливості купівлі.
- Заява ЄС стосується застосування цих правил до всіх програм потокової передачі музики, які конкурують з Apple Music в Єврозоні.
- Таким чином, регулятор відповів на скаргу Spotify, яку сервіс подав у 2019 році.
- Apple загрожує штраф до 10% річного доходу, якщо її визнають винною в порушенні правил ЄС. У 2020 фінансовому році дохід Apple склав $274,5 млрд, пише The Verge.
Контекст
Розробники незадоволені правилами App Store та Google Play. Деякі з них навіть обʼєдналися в коаліцію за справедливе використання додатків. Компанії, у тому числі розробник гри Fortnite, музичний стрім-сервіс Spotify та власник Tinder, створили альянс для тиску на Apple та інших операторів магазинів додатків, аби знизити комісію та зробити ринок більш конкурентним. Після цього Apple погодилася знизити комісії в App Store з 30% до 15% для розробників із річним оборотом до $1 млн.
Із серпня компанія Epic Games конфліктує з Apple та Google. Розробник гри Fortnite не погоджується з умовами розміщення застосунків у App Store та Google Play та спробував обійти правила: запропонував своїм користувачам сторонню систему оплати. Після чого Apple та Google видалили додаток зі своїх магазинів. А розробник звернувся до суду. Судова тяганина триває, і, ймовірно, її буде вирішено судом присяжних влітку 2021 року.