Європа зіткнеться з рецесією у 2023 році, США зможуть її уникнути – прогноз Morgan Stanley /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Європа зіткнеться з рецесією у 2023 році, США зможуть її уникнути – прогноз Morgan Stanley

Getty Images

Економіка Великої Британії та єврозони, ймовірно, наступного року зіткнеться з рецесією, прогнозує Morgan Stanley, але Сполучені Штати можуть врятуватися від неї завдяки сталому ринку праці, пише Reuters.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • У той же час очікуване поновлення повноцінної роботи у Китаї після майже трирічного стримування COVID-19 має призвести до відновлення його власної економіки та інших азіатських ринків, що розвиваються, заявили аналітики інвестиційного банку в серії звітів.
  • «Ризики знижуються», — йдеться у звітах, які прогнозують зростання світової економіки на 2,2% наступного року, що нижче останньої оцінки зростання Міжнародного валютного фонду у 2,7%.
  • Наступного року Morgan Stanley прогнозує різкий розкол між розвиненими економіками, що «перебувають у рецесії або близькі до неї», тоді як економіки, що розвиваються, «скромно відновлюються», але загальний глобальний підйом, швидше за все, залишиться недосяжним. 
  • Прогнозується, що економіка Китаю зросте на 5% у 2023 році, тоді як середнє зростання в групі десяти розвинутих країн прогнозується всього на 0,3%.
  • Центральні банки по всьому світу підвищили відсоткові ставки цього року, щоб приборкати бурхливу інфляцію, в Сполучених Штатах Morgan Stanley передбачив, що Федеральна резервна система збереже високі ставки у 2023 році, оскільки інфляція залишиться високою після піку у четвертому кварталі цього року.
  • На думку аналітиків, і в глобальному масштабі пік інфляції має припасти на поточний квартал, «а наступного року дефляція відіграватиме ключову роль».
  • Базова інфляція США знизиться до 2,9% на кінець 2023 року, загальна інфляція до 1,9%
  • Економічне зростання в Азії знизиться до 3,4% у першому півріччі 2023 року, а потім відновиться до 4,6% у другій половині року завдяки внутрішньому попиту.

 Контекст

Інфляція в єврозоні підскочила до нового історичного максимуму, економіка блоку втратила імпульс, посиливши побоювання, що рецесія тепер майже неминуча. Споживчі ціни у жовтні підскочили до 10,7% проти минулого року.

Обсяг виробництва у третьому кварталі тим часом знизився до 0,2%, порівнюючи з попередніми трьома місяцями, – більше, ніж передбачали аналітики. З огляду на те, що енергетична криза продовжує бити по підприємствах та домогосподарствах, очікується, що взимку зростання зміниться падінням. Курс євро знизився на 0,3% – до 0,9937 долара.

Керівна рада Європейського центрального банку 27 жовтня ухвалила рішення підвищити три ключові відсоткові ставки на 75 базисних пунктів з 2 листопада. Це вже третє поспіль збільшення ставок, вони зросли до найвищого рівня з 2009 року (1,5%). Президентка ЄЦБ Крістін Лагард вважає, що установа має продовжувати підвищувати процентні ставки для боротьби з інфляцією, навіть якщо ймовірність рецесії в єврозоні збільшилася.

Глобальне зростання споживчих цін, імовірно, наразі дійшло до найвищої точки у поточному періоді, каже директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва.

Інфляція в США в жовтні сповільнилася більше, ніж прогнозувалося, пише Bloomberg. Споживчі ціни (індекс CPI) в США зросли на 7,7% у річному визначенні в порівнянні з 8,2% у вересні, свідчать дані Мінпраці США. Це мінімальний показник із січня 2022 року. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні