Категорія
Новини
Дата

Європарламент закликав зняти обмеження для ударів Україною по військових цілях у Росії – резолюція

2 хв читання

Депутати Європарламенту вимагають, щоб країни ЄС зняли чинні обмеження, які заважають Україні використовувати західні системи озброєння проти законних військових цілей у Росії, йдеться у повідомленні інституції. Зазначається, що Україна повинна мати можливість завдавати таких ударів.

📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку

Ключові факти

  • У тексті сказано, що без зняття чинних обмежень Україна не зможе повною мірою реалізувати своє право на самооборону та залишиться вразливою для нападів на своє населення та інфраструктуру.
  • Європарламент наголошує, що недостатні постачання боєприпасів та обмеження на їх використання ризикують «звести нанівець результати зусиль, докладених до цього часу». 
  • Депутати Європарламенту повторюють свій заклик до держав-членів виконати своє зобовʼязання від березня 2023 року щодо постачання 1 млн одиниць боєприпасів в Україну та прискорити постачання зброї, систем ППО та боєприпасів, включаючи далекобійні і високоточні ракети Taurus.
  • Вони також підтверджують свою позицію, що всі країни ЄС та союзники по НАТО повинні колективно та індивідуально взяти на себе зобовʼязання щодо щорічної військової підтримки України у розмірі щонайменше 0,25% від їхнього ВВП.
  • Резолюція закликає держави – члени ЄС зберегти та розширити політику санкцій проти Росії, Білорусі та країн і організацій, що не входять до ЄС, які надають Росії військові технології та технології подвійного призначення. 
  • Депутати Європарламенту засуджують нещодавню передачу балістичних ракет Іраном до Росії та закликають посилити санкції проти Тегерана та Північної Кореї за їхню участь у підтримці війни Росії проти України. Вони також хочуть, щоб більше китайських осіб та організацій були додані до списку санкцій ЄС, а також щоб були вжиті більш жорсткі заходи для систематичного вирішення проблеми обходу санкцій.
  • Депутати Європарламенту хочуть, щоб ЄС та партнери встановили надійний правовий режим для конфіскації російських державних активів, заморожених ЄС у рамках зусиль щодо компенсації Україні величезної шкоди, яку вона зазнала.

Контекст

На початку місяця джерела Reuters повідомляли, що США готуються надати Україні крилаті ракети великої дальності, здатні вражати обʼєкти в глибині Росії. Потенційно надання високоточного озброєння може ускладнити наступальні операції для російської армії.

Йдеться про JASSM – ракети класу «повітря-земля», які США планують включити в новий пакет для України цієї осені. При цьому остаточного рішення ще немає, наголосили співрозмовники агентства. Надання JASSM Україні зробить значну частину європейської РФ вразливою для ударів потужних високоточних боєприпасів. Це може забезпечити Україні стратегічну перевагу. Старі моделі JASSM мають дальність польоту близько 370 км, а нові – понад 800 км. Які з них можуть передати Україні США, невідомо. 

Київ планує завдавати ударів углиб РФ далекобійними ракетами власного виробництва «Паляниця», заявляв міністр оборони України Рустем Умеров. 24 серпня президент Володимир Зеленський повідомив про успішний запуск української балістичної ракети з дальністю польоту до 700 км. Ця ракета потенційно зможе завдати удару щонайменше по 20 російських аеродромах.

13 вересня Зеленський заявив на тлі щоденних атак РФ, що Україні потрібна далекобійність. Він додав, що далекобійність має бути достатньою для того, щоб змінити перебіг війни та змусити Росію шукати миру. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд