Категорія
Новини
Дата

Росія виготовляє від 130 далекобійних ракет та понад 500 дронів на місяць. Найбільше – Х-101, «Іскандери» та «Шахеди»

1 хв читання

Іскандер, балістична ракета /Getty Images

Пускова установка балістичної ракети "Іскандер" Фото Getty Images

Росія виготовляє за місяць до 170 далекобійних ракет та має близько 1400 у запасах. Такою оцінкою для матеріалу Forbes Ukraine про виробничі потужності РФ далекобійної зброї поділився співрозмовник у розвідці.

📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку

Ключові факти

  • Росія за місяць виготовляє 132-171 далекобійну ракету. Це приблизно стільки ж, скільки вона використала «за раз» під час рекордного обстрілу 26 серпня, вартість якого Forbes оцінив у $1,2-1,3 млрд.
  • Найбільш РФ виготовляє крилаті ракети «Х-101» та балістичні «Іскандер-М». По 40-50 штук на місяць кожної. Крилатих ракет морського базування «Калібр» – 30-40 одиниць на місяць.
  • Наступні за темпами виробництва – крилаті ракети «Іскандер-К» (10-15), «Онікс» (до 10) та аеробалістичні «Кинджал» (2-6). Росія отримала понад 60 балістичних ракет KN-23 з Північної Кореї, за словами джерела.
  • Темпи виробництва дронів Shahed-136 – понад 500 одиниць на місяць. Виробництво ракет вартує РФ $1,1 млрд на місяць, дронів – близько $100 млн, за оцінкою Forbes Ukraine
  • В запасах РФ було ще близько 1220 крилатих та 245 балістичних ракет, станом на кінець серпня-початок вересня.

Контекст

Крім власного виробництва РФ отримує військову допомогу з Ірану та Північної Кореї. Напочатку вересня одразу кілька авторитетних західних медіа повідомили, що Іран передав Росії балістичні ракети, про можливе постачання яких йшлося протягом останніх двох років. Офіційний Вашингтон підтвердив цю інформацію і вже запровадив санкції за це, а Україна пригрозила Ірану розривом дипломатичних відносин.

Північна Корея постачає сучасні балістичні ракети малої дальності до Росії всупереч санкціям, які мають перешкодити Пхеньяну розробляти таку зброю, а Москві – імпортувати її, повідомила минулого тижня NYT з посиланням на звіт групи з дослідження озброєнь.

Росія завдала 26 серпня наймасованішого авіаобстрілу України – використала 127 ракет і 109 ударних дронів, першочерговими цілями була енергетична інфраструктура.

За останні кілька тижнів неподалік українських АЕС пролетіли понад 70 безпілотників та понад 30 крилатих ракет, повідомив 13 вересня «Енергоатом». АЕС забезпечують понад 50% виробництва електроенергії в Україні. Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко заявляв, що тотальний блекаут можливий, якщо росіяни влучать у підстанції, які видають електроенергію з АЕС у мережу. За його словами, «Енергоатом» досі не захистив свої підстанції від можливих обстрілів. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд