Категорія
Новини
Дата

Фінська Gasum зупиняє імпорт російського СПГ після запровадження санкцій ЄС

1 хв читання

Фінська енергетична компанія Gasum ухвалила рішення зупинити імпорт скрапленого природного газу (СПГ) з Росії після запровадження нових санкцій ЄС. Про це йдеться у повідомленні на сайті компанії від 25 червня.

Заборона на перевалку російського СПГ на території ЄС дає змогу усунути можливості для обходу вже запроваджених проти Росії санкцій.

Деталі

  • Затверджений Радою ЄС 14-й пакет санкцій проти Росії містить заборону на імпорт скрапленого природного газу з РФ через термінали, які не підключені до газової мережі ЄС. Ця заборона набуде чинності з 26 липня.
  • Компанія зазначила, що ухвалені ЄС санкції не дозволяють Gasum розірвати угоду з «Газпром експортом», але є «форс-мажором щодо закупівлі або імпорту російського СПГ на позамережевих терміналах». 
  • «Gasum дотримується всіх санкцій, запроваджених ЄС, і з 26 липня не закуповуватиме та не імпортуватиме російський СПГ», – наголошується у повідомленні.

Контекст

Рада ЄС 24 червня затвердила 14-й пакет санкцій щодо Росії за агресію проти України. Обмеження націлені на високовартісні сектори російської економіки, такі як енергетика, фінанси та торгівля. Також Брюссель заявив, що посилив заходи, які ускладнюють обхід діючих санкцій ЄС. 

Зокрема, новий пакет санкцій містить заборону на перевантаження російського СПГ на території ЄС для подальшого постачання його у треті країни. Заборона охоплює як перевалку з судна на судно, так і перевалку з судна на берег, а також перевантажувальні операції.

Запроваджуються обмеження на імпорт російського СПГ через термінали ЄС, які не підключені до системи природного газу.

ЄС також заборонив нові інвестиції та надання товарів, технологій і послуг для завершення споруджуваних проєктів СПГ, таких як «Арктик СПГ 2» і «Мурманськ СПГ». 

У травні імпорт газу з РФ до Європи вперше майже за два роки перевищив поставки зі США, зазначало FT. У вересні 2022 року США обігнали Росію як постачальника газу в Європу, і з 2023-го на них припадає приблизно пʼята частина поставок.

У травні поставки російського трубопровідного газу і СПГ становили 15% від загального обсягу поставок до ЄС, Великої Британії, Швейцарії, Сербії, Боснії і Герцеговини та Північної Македонії. СПГ зі США склав 14% від загального обсягу поставок у регіон, що є найнижчим показником із серпня 2022 року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні