Категорія
Новини
Дата

Fitch: Базовий сценарій не передбачає повномасштабного конфлікту Росії з Україною

Базовий сценарій рейтингового агентства Fitch, як і раніше, не передбачає повномасштабного конфлікту Росії з Україною. Проте, ризик введення жорстких санкцій суттєво зріс, йдеться в огляді Fitch.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Наданий РФ рейтинг BBB зі стабільним прогнозом вже обмежений чинними санкціями і перспективами нових, які ще більше ускладнюють доступ країни на міжнародний ринок фінансування і позначаться на зростанні ВВП, зазначають експерти. Водночас, нові санкції будуть «недостатньо жорсткими», щоб призвести до негативних рейтингових дій.
  • Підвищені ризики, повʼязані з вторгненням в Україну, можуть призвести до ще більшого впливу на суверенні рейтинги РФ. Fitch наводить приклад заборони банкам та компаніям здійснювати операції в доларах, обмеження доступу до міжнародної платіжної системи (SWIFT. – Ред.) та обмеження експорту енергоносіїв.
  • Найсильніше на банківському секторі РФ позначиться заборона проводити платежі в іноземних валютах, вважають експерти агентства. Водночас у Fitch додали, що загалом російські компанії «мають хороші можливості для того, щоб упоратися із санкціями».

Контекст

Раніше серед приводів для запровадження санкцій Fitch називало військові операції та кібератаки з боку Росії.

Своєю чергою агентство Moody`s вважає, що напруженість у відносинах з Україною не виллється у прямий військовий конфлікт, оскільки Росія зазнала б великих військових та економічних витрат.

Група сенаторів-республіканців внесла до Конгресу США законопроєкт, який передбачає санкції проти Росії без умови «вторгнення». Документ, зокрема, передбачає негайне припинення будівництва «Північного потоку – 2» та санкції щодо цього проєкту у разі вторгнення РФ. Також пропонуються санкції проти великих банків і оточення Путіна.

Великі російські держкомпанії та банки провели «навчання» на випадок відключення від західної інфраструктури після введення санкцій. Стрес-тести передбачали відключення від SWIFT та заборону на постачання програмного забезпечення.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні