Категорія
Новини
Дата

Фонд TA Ventures та інвестклуб ICLUB Global здійснили екзит з німецького стартапу Qentnis

Український венчурний фонд TA Ventures і клуб приватних інвесторів ICLUB Global продали свою частку в німецькому стартапі Qentnis, який є провайдером фінансових показників. Про це пише AIN.UA.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Стартап Qentnis придбав інший відомий провайдер даних — Consumer Edge, який працює на ринках США і Великобританії.
  • Екзит відбувся через вісім місяців, що є новим рекордом для учасників клубу, заявив Антон Полєсков, керівник ICLUB Global у Києві. Попередній рекорд складав 11 місяців.
  • Вартість Qentnis після поглинання не розголошується. Коли TA Ventures увійшов в угоду у жовтні 2021 року, стартап оцінювався в €13,5 млн.
  • Засновниця і керівний партнер TA Ventures Вікторія Тігіпко називає одними з причин інтересу до стартапу сильну команду та фокус саме на європейському ринку альтернативних даних.
  • З боку ICLUB Global взяли участь 15 інвесторів. Це шостий екзит в історії клубу з моменту його заснування, пише AIN.

Контекст

З початком повномасштабної війни 99% українських стартапів потребують фінансової підтримки, свідчить березневе опитування Українського фонду стартапів (USF).

Google запустив фонд на $5 млн, яким керуватиме польський акселератор Huge Thing. У планах – профінансувати 50 українських стартапів до кінця 2022 року. Витратити гроші можна буде на відновлення постраждалого від війни бізнесу та нові продукти, актуальні під час бойових дій.

Серійний IT-підприємець Денис Довгополий за підтримки UCU Business School і Українського католицького університету запустив ґрантовий фонд для українських стартапів. Розмір фонду сягатиме $1,5–2 млн, проте він планує залучити ще $5–10 млн. На старті українським стартапам даватимуть по $50 000.

Перші ґранти отримають шість стартапів, проте Довгополий зазначив, що планують дати кошти 20–30 стартапам. Один із головних критеріїв, щоб отримати ґрант, – 70% команди має знаходитися в Україні. Також стартап повинен мати готовий продукт, що вже приносить гроші.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні